logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zdobyć kod do immobilizera Audi A4 B5 dla VCDS?

kamilruszala512 13 Sty 2024 15:25 2229 18
REKLAMA
  • #1 20907183
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7

    Witam, mam jedno szybkie pytanie. Mam kabel Vag i Vcds na laptopie. Brakuje mi kodu do zalogowania do immobilizera, ponieważ chciałem dodać nowy kluczyk. Jak mogę pozyskać ten kod? Pacjent to Audi A4 B5 z roku 1998.
  • REKLAMA
  • #2 20907342
    spinacz
    Poziom 42  
    Posty: 8572
    Pomógł: 1204
    Ocena: 2649
    Tym co masz kodu nie zdobędziesz.
  • REKLAMA
  • #4 20908738
    JayRo
    Poziom 39  
    Posty: 2439
    Pomógł: 709
    Ocena: 954
    Wstaw zdjęcia swoich kabli, może któryś ruszy z programem VAGeepromprogrammer.
  • #5 20908741
    spinacz
    Poziom 42  
    Posty: 8572
    Pomógł: 1204
    Ocena: 2649
    Na 99% nie da rady. Tam masz puszkę immo w niej eeprom a w nim pin.
  • #6 20908764
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7
    >>20908738
    Niebieski kabel diagnostyczny OBD2 z wtyczką USB i wtykiem do samochodu.
    Taki zwykły żeby skasować jakieś błędy
  • #7 20908791
    JayRo
    Poziom 39  
    Posty: 2439
    Pomógł: 709
    Ocena: 954
    Na nim pójdzie VAGeepromprogrammer, pobierz sobie i testuj. Może to zająć kilka prób(otczytów), ale próba nie strzelba. A nóż się uda. Jak nie pójdzie z licznika, to np. z ECU. A jak będzie sytuacja jak opisuje kolega @spinacz, to trzeba będzie odczytać wsad z puszki immo i z niego pin.

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu.

  • #8 20908799
    spinacz
    Poziom 42  
    Posty: 8572
    Pomógł: 1204
    Ocena: 2649
    Co Ty wypisujesz za bzdury?! Jaki pin z licznika czy ECU jak tam jest immobox.
    PIN jest tylko w puszce.
  • REKLAMA
  • #9 20908821
    Jurek220
    Poziom 31  
    Posty: 1365
    Pomógł: 157
    Ocena: 253
    JayRo napisał:
    Na nim pójdzie VAGeepromprogrammer, pobierz sobie i testuj. Może to zająć kilka prób(otczytów), ale próba nie strzelba. A nóż się uda. Jak nie pójdzie z licznika, to np. z ECU. A jak będzie sytuacja jak opisuje kolega @spinacz, to trzeba będzie odczytać wsad z puszki immo i z niego pin.

    Zaznaczmy od razu że w ECU pinu BRAK.

    Co do dalszej pracy autora wystarczy że podam numer licznika i będzie wiadomo czy pin w liczniku czy w boxie,bo jak w boxie szkoda jego czasu tylko prog.
    Pozdr.
  • #10 20908850
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7
    Czyli jak najprościej można zdobyć ten pin login ?
  • REKLAMA
  • #11 20908852
    spinacz
    Poziom 42  
    Posty: 8572
    Pomógł: 1204
    Ocena: 2649
    Albo wystarczy zerknąć czy po prawej stronie kolumny kierownicy nie ma puszki do której idzie przewód z anteny na stacyjce, chodź obstawiam że na 98% będzie puszka.
    Jaki jest tam silnik?

    Dodano po 57 [sekundy]:

    Pierw sprawdź czy masz puszkę immo czy immo jest w zegarach.
  • #12 20908865
    Jurek220
    Poziom 31  
    Posty: 1365
    Pomógł: 157
    Ocena: 253
    kamilruszala512 napisał:
    Czyli jak najprościej można zdobyć ten pin login ?

    Podaj numery z licznika,zobaczymy gdzie jest pin.
    Pozdr.
  • #13 20908965
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7
    Interfejs diagnostyczny VCDS-Lite z danymi kontrolera. Zrzut ekranu oprogramowania VCDS-Lite na komputerze
  • #14 20909038
    Jurek220
    Poziom 31  
    Posty: 1365
    Pomógł: 157
    Ocena: 253
    Po numerkach wychodzi że pin jest w liczniku,a więc puchy brak.
    Można prubować czymś po złączu.
    Ja do tych starszych używam Super Vaga,łądnie wyciąga pin.
    Masz tam jakieś kabelki to kombinuj,może się uda.
    Pozdr.
  • #15 20909136
    JayRo
    Poziom 39  
    Posty: 2439
    Pomógł: 709
    Ocena: 954
    spinacz napisał:
    Co Ty wypisujesz za bzdury?! Jaki pin z licznika czy ECU jak tam jest immobox.
    PIN jest tylko w puszce.


    Jurek220 napisał:
    Zaznaczmy od razu że w ECU pinu BRAK.

    Co do dalszej pracy autora wystarczy że podam numer licznika i będzie wiadomo czy pin w liczniku czy w boxie,bo jak w boxie szkoda jego czasu tylko prog.
    Pozdr.


    spinacz napisał:
    Albo wystarczy zerknąć czy po prawej stronie kolumny kierownicy nie ma puszki do której idzie przewód z anteny na stacyjce, chodź obstawiam że na 98% będzie puszka.
    Jaki jest tam silnik? Dodano po 57 [sekundy]:Pierw sprawdź czy masz puszkę immo czy immo jest w zegarach.

    Kolego @spinacz, ten pin jest w puszce której nie ma?
    Jurek220 napisał:
    Po numerkach wychodzi że pin jest w liczniku,a więc puchy brak.

    Kolego @Jurek220, skoro przysłowiowej puchy brak, to nie będzie czasem pinu zsynchronizowanego w ECU?
  • #16 20909156
    spinacz
    Poziom 42  
    Posty: 8572
    Pomógł: 1204
    Ocena: 2649
    Ok, skoro nie ma puchy to immo w zegarach ale to immo2 więc pin jest tylko do dodania transpondera. Może spróbować przeczytać za pomocą kabla VAG i softu vag eeprom ale jest ryzyko, po za tym jeżeli robi to ktoś kto nie ma i tym pojęcia to tym łatwiej jest coś rozwalić i zaraz okaże się że auto w ogóle nie odpala, a pojechał by gdzieś gdzie kluczyki dodają i miał by po problemie, do takiego auta myślę że koszt by był niewielki.
  • #17 20909226
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7
    No koleś mi powiedział 400 nw czemu aż tyle a z tego co widziałem to jak masz login to potem dodać to już pikuś nawet w vcds-ie
  • #18 20909253
    JayRo
    Poziom 39  
    Posty: 2439
    Pomógł: 709
    Ocena: 954
    Generalnie jest to prawda, poprawny login oraz procedura kodowania załatwi sprawę. Można znaleźć materiały na temat kodowania w serwisie "Youtube" czy forach internetowych. Nie jest to trudne, kiedy wie się co i kiedy robić.
  • #19 20909286
    kamilruszala512
    Poziom 3  
    Posty: 7
    Czyli jeśli login jest zapisany w liczniku, to kabel K+CAN+ program powinno znaleźć.

    Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

    Czyli jak login jest zapisany w liczniku to kabel k+can+ program powinno znaleźć

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje kodu do immobilizera Audi A4 B5 z 1998 roku, aby dodać nowy kluczyk przy użyciu kabla VAG i oprogramowania VCDS. W odpowiedziach podkreślono, że kod PIN znajduje się w puszce immobilizera, a nie w ECU ani liczniku. Użytkownicy sugerują użycie programu VAG EEPROM Programmer do odczytu PIN-u, jednak istnieje ryzyko uszkodzenia systemu, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy. W przypadku braku puszki immo, PIN może być zapisany w liczniku. Wskazówki dotyczące lokalizacji puszki oraz numerów z licznika mogą pomóc w dalszym postępowaniu. Koszt uzyskania kodu PIN w serwisie wynosi około 400 zł.
REKLAMA