Pierwsza sprawa - to jest drukarka atramentowa więc do druku używa tuszu, czyli cieczy. Toner używa się w drukarkach laserowych a do druku używany jest proszek.
Po drugie - dobrze wyczyść (umyj isopropanolem lub spirytusem) styki tak kartridży jak i karetki, w którą wkładasz tusze.
Jeśli to nie pomoże to uszkodzeniu uległa elektronika drukarki bądź HP bez twojej wiedzy i zgody załadował nowy firmware, który blokuje używanie zamienników. Tak to jest ich bandycka polityka zmuszania do używania ich strasznie drogich tuszy...