Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gramofon Daniel 1100

01 Gru 2005 21:41 3558 5
  • Poziom 23  
    Witam.Dostałem do naprawy gramofon jak w temcie.Gościowi niby cicho grał.Czy jesli wzm posiada wejście przeznaczone dla gramofonu to wystrczy sygnał z igły i wkładki?
    Na schemacie jest niby wyjście z wkładki na wtyczke typu din 5.
  • Poziom 25  
    Daniel 1100 ma wkładkę magnetyczną (MF100), gdzie poziom sygnału wyjściowego jest w granicach 4-5 mV.Wkładka magnetyczna wymaga przedwzmacniacza o dużej czułości i o specjalnej charakterystyce(RIAA).
    Jeśli klientowi gramofon grał cicho to prawdopodobnie ma wejście gramofonowe przystosowane do wkładki piezoelektrycznej(UF50, UF70).Poziom sygnału z wkładki piezoelektrycznej jest w granicach 500mV i to tłumaczyłoby dlaczego Daniel 1100 źle współpracuje z tym wzmacniaczem.Jeśli wzmacniacz ma wejście gramofonowe przystosowane do wkładkii magnetycznej , to przyczyną cichego grania może być uszkodzony układ mutingu w gramofonie.
  • Poziom 23  
    Rozumiem.Czyli trzeba wiedzieć jakie wejscie posiada wzmacniacz by wiedzieć jaką wkładkę mieć.Po rozbiórce wczesniej zauwazyłem ze rezystor króry jest między tranzystorami był urwany.Zastapiłem go wymieniłem dwa elektrolity ale nadal nic.Testowałem gr na moim Wzm. TECHNICSA su-vz220.Niestsety nic nawet nie pisknęło.Może zamontować jakiś prosty preamp.Jakis mały układ serii tda,kilka elementów?
    Czy moze wymiana wkładki całej(cały zespół w ramieniu)?Da rade,jest sens?Dostane to gdzieś?
  • Poziom 23  
    Witam.Czy ktos pomoże?Jesli nie kończe temacik.Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Czy Technics ma wejście "Phono"? Bo jeśli ma, to jest ono do wkładki magnetycznej. Jeżeli chodzi o okablowanie gramofonu, to trzeba wyjąć wkładkę i pod wzmacniaczem dotykać wkrętakiem tych kabelków z konektorkami podłączanymi do wkładki. Powinno brumić. Nie wiem jak tam jest z tym mutingiem (pewno jakiś 1 tranzystor na kanał zwiera wkładkę do masy, gdy nie jest odtwarzana płyta), ale czasami puszczają przewody w ramieniu.
  • Poziom 15  
    Witaj! Sprawdź samą wkładkę (najlepiej podstaw drugą).Przedzwoń przewody od wkładki do gniazda jak i do końcówek w przewodzie podłączanym do wzmacniacza.Sprawdź ,czy dobrze pracuje mikro switcha W6 w gramofonie.Pomierz i sprawdź napięcia na T101 i T102 i zasilacz.Pozdrawiam.