Witam.
Pytanie dotyczy łączenia różnych rodzajów stali w instalacji wodnej.
Posiadam dość dużą ilość rur oraz kształtek ze stali nierdzewnej (do zabezpieczenia).
Wiadomo, że elementy takie jak śrubki, zawory itp. są bardzo drogie, gdy wykonane są z VA. Przykładowy separator zanieczyszczeń firmy Flamco jest zbudowany z mosiądzu.
Pytanie brzmi, czy łączenie nierdzewki z mosiądzem lub miedzią jest dopuszczalne, biorąc pod uwagę korozję.
Co o tym myślicie?
Pytanie dotyczy łączenia różnych rodzajów stali w instalacji wodnej.
Posiadam dość dużą ilość rur oraz kształtek ze stali nierdzewnej (do zabezpieczenia).
Wiadomo, że elementy takie jak śrubki, zawory itp. są bardzo drogie, gdy wykonane są z VA. Przykładowy separator zanieczyszczeń firmy Flamco jest zbudowany z mosiądzu.
Pytanie brzmi, czy łączenie nierdzewki z mosiądzem lub miedzią jest dopuszczalne, biorąc pod uwagę korozję.
Co o tym myślicie?