logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Instalacja powietrza w warsztacie: Rury PP, kompresor 8 atm, odwadniacze?

Emi53 30 Sty 2024 16:19 945 5
REKLAMA
  • #1 20936574
    Emi53
    Poziom 7  
    Posty: 75
    Ocena: 27
    Witam
    Chcę założyć instalację powietrzną w warsztacie, hala 20 m. Kompresor jest w innym pomieszczeniu, rurki chcę zastosować 20 PP zgrzewane. Kompresor daje 8 atm, w tej hali będą 2 pobory powietrza. Czy muszę w tej instalacji zastosować jakieś odwadniacze lub coś innego? Wysokość hali to 3 metry, ale zejście do posadzki to 1 metr.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 20936587
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11013
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3698
    Odwadniacz zawsze się daje, ale może jest przy kompresorze. W zależności od potrzeb - także naolejacz.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 20940345
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 42  
    Posty: 7018
    Pomógł: 623
    Ocena: 2112
    Jak możesz , to zwób ze spadkami i w najniższym miejscu zawór spustowy.
    Radziłbym zrobić to w rurze pp 25 , różnica kosztów niewielka, to tani system instalacyjny.
  • REKLAMA
  • #4 20941207
    Emi53
    Poziom 7  
    Posty: 75
    Ocena: 27
    Zastosuje odwadniacz koło kompresora i zastosuje spadki rur,ale jeszcze problem jak to połączyć --kompresor z instalacją sztywną,kompresor ma wibracje to musi być jakieś elastyczne połączenie.coś takiego jak do spłuczki idzie.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 20941334
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11013
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3698
    Emi53 napisał:
    to musi być jakieś elastyczne połączenie
    No musi. Na początku rurki daj króciec metalowy i połącz z kompresorem wężem.
  • #6 21784944
    Emi53
    Poziom 7  
    Posty: 75
    Ocena: 27
    Obecnie zastosowałem elektro narzędzia na AKU,i zrezygnoawłem z instalaacji powietrznej.
REKLAMA