Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie cb radio???

03 Gru 2005 08:16 1197 6
  • Poziom 20  
    Witam.
    Mam zamiar kupic cb radio.
    Widziałem na allegro ceny od 220zł za nowe takie urzadzenie.
    Czym sie sugerowac przy zakupie???

Moderowany przez ankuch:

Przeniesiony z działu "Radiotechnika".

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Zeby odpowiedziec na Twoje pytania trzeba zadac pytania pomocnicze? Do czego bedzie to wykorzystywane (jakie lacznosci)? W samochodzie czy w domu? Ma byc wyzszej klasy czy sredniej?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Dzieki za podpowiedz.
    Cb radio chce do samochodu osobowego.
    spedzam troche czasu za kierownica i chciłbym byc poinformowany o jakis utrunieniach, czy objazdach ewentualnie o smerfach z szuszarkami.
    Razem z kolegami chcielismy sobie kupic po to zeby w miescie miec ze soba łącznasc.
    Na ile km jest zasieg??
    Chodzi mi o dobrej jakosc cb.
    Jakie jest ryzyko przy kupnie uzywanego.
    Co jest wazniejsze dobra antena czy cb???
  • Poziom 26  
    marian11@ napisał:

Na ile km jest zasieg??

w miescie praktycznie kilka km. Poza troche wiecej.
    marian11@ napisał:

Jakie jest ryzyko przy kupnie uzywanego.

takie jak zawsze. ktos sprzedaje bo bylo kiepskie
    marian11@ napisał:

Co jest wazniejsze dobra antena czy cb???

Zdecydowanie dobra antena i co najwazniejsze wlasciwie zainstalowana i dostrojona. Najlpeiej dziura na srodku dachu i solidne podlaczenie masy w miejscu zainstalowania anteny, bo to nie jest uziemienie tylko element NIEZBEDNY do prawidlowej pracy anteny. (kazda antena samochodowa to tylko pol anteny, przeciwwage stanowi karoseria samochodu)
  • Poziom 13  
    na początek polecam aln 28 /president hary ,takie najprostrze w obsłudze
    antena koniecznie nowa zamontowana i zestrojona z nadajnikiem
    przez kogoś kto ma pojęcie o montażu a napewno będziesz zadowolony
    a co do radia ZAWSZE można sprzedać i kupić lepsze , grunt to dbać o sprzęt jak o zęby.

PS.zezwolenie nie jest potrzebnme jeżeli będziesz nadawał mocą :DO 4 watt.i radio musi mieć naklejoną sygnaturę ministra łączności{homologacja}policja NIE POSIADA UPRAWNIEŃ DO KONTROLI,tego typu sprzętu ,no chyba że w obecności funkcjonariusza URT i P.
    życzę dalekich łączności
    MAcGYVER007
  • Poziom 20  
    Witam.
    A ile takie kosztuje :aln 28 /president hary?
  • Poziom 17  
    Również jestem zainteresowany kupnem radia Cb tylko że do domku stacjonarnego. Jakie polecilibyście do domu? No i oczywiście jaką antenę? Chodzi mi głównie o łączność na terenie miasta i trochę poza nim, Żebym mógł porozmawiać też z kierowcami tirów itd. Pozdrawiam.

No i jest jeszcze jedna kwestia do omówienia. Wiem, że można legalnie korzystać z 40 kanałów czyli 40 szczegółowo określonych częstotliwości, zawierających się w granicach od 26,960 do 27,400 MHz i wiem, że cb trzeba zarejestrować w O.O URT, czyli Oddziale Okręgowym Urzędu Regulacji Telekomunikacji, lub jej zarządzie okręgowym. I tu pojawia się moje pytanie.

1. Czy rejestracja jest płatna?? Jeśli tak to ile?
    2. I druga rzecz, Jak kupię radio cb od kogoś i osoba sprzedająca już radio zarejestrowała co wtedy?

Proszę o odpowiedź z góry dzięki.