logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Dotyk nie działa po zamontowaniu radia Android w Ford Transit Custom 2023

mcdfly123 02 Mar 2024 18:07 5952 11
REKLAMA
  • #1 20987255
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2
    Witam
    Chciałem zamontować radio android do Ford transit custom 2023 wszystko podłączone, radio się włącza tylko z ekranem pokazanym na poniższym zdjęciu.
    I nie działa dotyk.

    Radio Android z nieaktywnym ekranem dotykowym w Fordzie Transit Custom 2023

    Nie wiem co dalej zrobić.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 20987360
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5853
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1698
    Nowe ? używane ? i jak używane to czy było sprawne ?
    Może jest w instrukcji opcja przycisku do wyłączenia dotyku ? - chociaż wątpię.
  • Pomocny post
    #3 20987379
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6724
    Pomógł: 868
    Ocena: 1117
    Wygląda jakby w okolicy przycisku Vol+ wykrywał dotknięcie.
    Wymontować je z deski i zobaczyć czy mu przejdzie.

    Raz czy 2 spotkałem ekran pojemnościowy który reagował na jakieś zakłócenia z powodu blisko przebiegającej wiązki, więc warto to wykluczyć.

    Ale niestety wielce prawdopodobnie jest uszkodzenie digitizera.
    A więc radio do wymiany, bo z dostępnością ekranu/digitizera do tych wynalazków jest słabo :(
  • REKLAMA
  • #4 20988079
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2
    Radio nowe
    Faktycznie na przycisku ekranowym funkcyjnym widać jakby był kliknięty

    Po wypięciu tego modułu radio gaśnie Ręka trzyma moduł elektroniczny w samochodzie z widocznymi przewodami i złączami.

    Dodano po 18 [minuty]:

    Dodam jeszcze że trzeba było przerobić radio i rozmieszczenie tasiemek od płyty pcb
    Jestem pewny że dobrze wszystko wpiąłem
  • Pomocny post
    #5 20988200
    emik
    Poziom 34  
    Posty: 1921
    Pomógł: 303
    Ocena: 651
    mcdfly123 napisał:
    Dodam jeszcze że trzeba było przerobić radio i rozmieszczenie tasiemek od płyty pcb
    Jestem pewny że dobrze wszystko wpiąłem

    I o tym trzeba było napisać w pierwszej kolejności że robiłeś ingerencje w radiu i dokładnie opisać (pokazać zdjęcia) jakie.
  • #6 20988395
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2

    Przeniosłem płytę z obudowy radia na dokładną obudowę do montażu Panel tylni urządzenia elektronicznego z widocznymi złączami i wentylatorem.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 20992137
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6724
    Pomógł: 868
    Ocena: 1117
    Tego typu ekrany na ogół mają 2 taśmy.
    Szerszą przesyłającą obraz, i węższą do digitizera (choć miałem kiedyś tablet który miał szerszą do dotyku, więc nie ma reguły)

    U ciebie wygląda że ma 3. Stawiam że jedna to "obraz". 2ga to "przyciski na ramce", i w końcu 3cia - digitizer.

    Odepnij taśmę digitizera i zobacz co się stanie.

    Możliwe że "złamałeś" taśmę.
    A przynajmniej ta szersza wygląda jakby mogła być uszkodzona
  • #8 20992140
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2

    No właśnie, ona była taka od początku.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Jest 3 taśmy
    Ta szersza, węższa i jeszcze węższa czarna oznaczenie tp przy złączu
  • Pomocny post
    #9 20992175
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6724
    Pomógł: 868
    Ocena: 1117
    TP to oznaczenie od Touch Panel. Teraz pytanie czy to digitizer, czy przyciski na ramce ;)
    Ale strzelam że te na ramce.
    Odepnij i zobacz która jest która.

    Tylko na całkowicie odpiętym zasilaniu radia!

    Jak ustalisz która taśma odpowiada za dotyk ekranu to weź ją zwymiaruj i załącz dobrej jakości jej zdjęcia.
    Spróbujemy coś dobrać, może wymiana taśmy pomoże.

    Możesz też na szybko zamienić taśmę stronami, czyli tą część co wpinałeś w ekran wpiąć w radio, a tą z radia do ekranu.
    Jeśli jest faktycznie uszkodzona, to dotyk powinien "ześwirować" jakoś inaczej ;)
  • REKLAMA
  • #10 20992176
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2

    Dopiero w sobotę będę mógł się tym zająć.
    Dam znać jakie efekty po zamianie.
  • #11 20996782
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2
    Taśmy mam w ten sposób podpięte.
    Zbliżenie na kable podłączone do płytki drukowanej. Płyta główna urządzenia z podłączonymi kablami.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Wnętrze urządzenia z podłączonymi taśmami do płyty głównej.
  • #12 20996948
    mcdfly123
    Poziom 4  
    Posty: 31
    Ocena: 2
    Taśma TP była na odwrót :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zainstalował radio Android w Fordzie Transit Custom 2023, jednak ekran nie reaguje na dotyk. Po włączeniu radia wyświetla się nieprawidłowy ekran. Użytkownik potwierdził, że radio jest nowe, ale musiał przerobić jego wnętrze, co może być przyczyną problemu. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie połączeń taśm, w tym taśmy digitizera, oraz możliwość uszkodzenia digitizera. Użytkownik odkrył, że taśma TP była podłączona odwrotnie, co mogło wpływać na działanie dotyku. Wskazano również na możliwość zakłóceń z innych komponentów w okolicy.
REKLAMA