TP to oznaczenie od Touch Panel. Teraz pytanie czy to digitizer, czy przyciski na ramce
Ale strzelam że te na ramce.
Odepnij i zobacz która jest która.
Tylko na całkowicie odpiętym zasilaniu radia!
Jak ustalisz która taśma odpowiada za dotyk ekranu to weź ją zwymiaruj i załącz dobrej jakości jej zdjęcia.
Spróbujemy coś dobrać, może wymiana taśmy pomoże.
Możesz też na szybko zamienić taśmę stronami, czyli tą część co wpinałeś w ekran wpiąć w radio, a tą z radia do ekranu.
Jeśli jest faktycznie uszkodzona, to dotyk powinien "ześwirować" jakoś inaczej