Hej, mam problem z ekspresem Delonghi ECAM23 Cappuccino.
Ekspres mieli kawę za krótko, za grubo pomimo manewrowania stopniem zmielenia. Fusy luźne, grube i lekko wilgotne. Ekspres wielokrotnie rozbierany, czyszczony, smarowany, sprawdzany. Nic nie pomaga. Ekspres jest dość stary i zrobił baaardzo dużo kaw. Po wsypaniu zmielonej kawy, lura taka sama i fusy w zbiorniku takie same jak w przypadku kiedy ekspres sam mieli kawę(tylko są drobniej zmielone bo mielone ręcznie). Ekspres odkamieniany często za pomocą odkamieniacza delonghi. Brak wycieków poza wilgotnymi fusami w zbiorniku. Mam w planie jutro kupić oringi do zaparzacza. Zaworek od zaparzacza wychodzi bardzo ciężko, wręcz na siłę, ale to nie tłumaczy za grubo zmielonej kawy. Ekspres przywrócony do ustawień fabrycznych, nic nie dało.
Jest jakiś ratunek na samodzielną naprawę? Jakieś pomysły?
Ekspres mieli kawę za krótko, za grubo pomimo manewrowania stopniem zmielenia. Fusy luźne, grube i lekko wilgotne. Ekspres wielokrotnie rozbierany, czyszczony, smarowany, sprawdzany. Nic nie pomaga. Ekspres jest dość stary i zrobił baaardzo dużo kaw. Po wsypaniu zmielonej kawy, lura taka sama i fusy w zbiorniku takie same jak w przypadku kiedy ekspres sam mieli kawę(tylko są drobniej zmielone bo mielone ręcznie). Ekspres odkamieniany często za pomocą odkamieniacza delonghi. Brak wycieków poza wilgotnymi fusami w zbiorniku. Mam w planie jutro kupić oringi do zaparzacza. Zaworek od zaparzacza wychodzi bardzo ciężko, wręcz na siłę, ale to nie tłumaczy za grubo zmielonej kawy. Ekspres przywrócony do ustawień fabrycznych, nic nie dało.
Jest jakiś ratunek na samodzielną naprawę? Jakieś pomysły?