logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Wyciek między wężem odpływowym a syfonem pralki - co robić?

29 Mar 2024 17:34 10596 16
REKLAMA
  • #1 21024727
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 21024732
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Wąż ciasno wszedł na króciec syfonu?
  • #3 21024733
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #4 21024750
    Mobali
    Poziom 43  
    Posty: 11941
    Pomógł: 1344
    Ocena: 3838
    A nie masz po prostu zaświnionego syfonu? Tam lubią się gromadzić kudły, włosy, paprochy... Rozbierz, dokładnie wymyj, złóż ponownie i powinno działać. Kolejna możliwa przyczyna to zapchany odpływ. Możesz to łatwo zweryfikować - odepnij odpływ pralki i zalewaj odpływ z dużej butelki PET. Sprawdź, czy woda spływa swobodnie i czy nie tworzy się "korek".
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21024751
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Powierzchnie węża i króćca nie są nigdzie uszkodzone? Przyjrzyj się, skąd dokładnie cieknie.
  • #6 21024753
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #7 21024761
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Jest jeszcze opcja, że zbyt mocno skręciłeś opaskę i króciec się zdeformował, zrobiło się wklęśnięcie. Ono może być od spodu. Nie sądzę, że powodem jest przytkanie odpływu. Prędzej wypchnęłoby cały syfon z uszczelki klinowej. Coś musi być spaprane przy tym króćcu.
  • #8 21024771
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 21024775
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    A widzisz "na żywo", jak ta woda się stamtąd sączy? Może spływa spod korka. No przecież cudów nie ma.
  • #10 21024779
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 21024785
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Być może dlatego, że tam przylegał. Odcinek pomiędzy korkiem, a wężem ma mniejszą średnicę i tam ręcznik mógł nie dotykać. Napuść wody do pralki i ustaw na opróżnianie. I dokładnie obserwuj syfon.
  • REKLAMA
  • #12 21024851
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 21024862
    bratHanki
    Poziom 39  
    Posty: 5705
    Pomógł: 451
    Ocena: 1385
    Masz uszczelkę pod zakrętką a jeżeli jest to czy się nie zwinęła przy zbyt mocnym dokręceniu.
  • #14 21024864
    Tomek.K.
    Poziom 33  
    Posty: 1562
    Pomógł: 254
    Ocena: 532
    Jeżeli jest nieszczelność, to można bez syfonu, bo sam wąż tworzy syfon i włożyć go do rury kanalizacyjnej lub uszczelnić silikonem. Jeżeli średnica rury w ścianie jest większa od średnicy węźa, to można zrobić redukcję z kawałka rurki o odpowiedniej średnicy lub kupić redukcję gumową.
    Biała redukcja gumowa o wymiarach 50 x 25 mm. Rura kanalizacyjna i wąż odpływowy z pralki. Wąż podłączony do rury kanalizacyjnej w ścianie. Przyłącze węża do rury kanalizacyjnej w łazience
  • #15 21024879
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11008
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    pavulon1 napisał:
    Na pewno tam sie woda zbiera, splywa po wezu pozniej. Syfon wyzej przy redukcji jest suchy.
    Sprawdziłeś w trakcie wypompowywania wody, skąd cieknie? Tak, jak pisałem wcześniej.
  • #16 21024889
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #17 21052093
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wyciekiem wody z pralki, który występuje pomiędzy wężem odpływowym a syfonem. Pomimo że wąż jest prawidłowo podłączony, zauważa wilgoć w tym miejscu. Użytkownik rozważa różne przyczyny, takie jak zanieczyszczenie syfonu, uszkodzenia węża lub króćca, a także niewłaściwe dokręcenie opaski. Inni uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie stanu syfonu, uszczelek oraz ewentualne użycie silikonu do uszczelnienia. Użytkownik testuje odpływ, a także rozważa zakup metalowego syfonu jako potencjalne rozwiązanie problemu.
REKLAMA