logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak placic w Polsce niemiecka Karta VISA - w PLN czy Euro ... jak korzystniej

boygeorge 16 Kwi 2024 16:34 1212 4
REKLAMA
  • #1 21047627
    boygeorge
    Poziom 12  
    Posty: 228
    Pomógł: 10
    Ocena: 16
    Witajcie.
    Posiadam Niemiecka Karte Girokarte oraz VISA na tym samym koncie.
    Wiem,ze VISA lepiej placic w Krajach EU w Euro

    Mialem kilka razy bedac w PL placic ta Karta VISA - zawsze bylo pytanie w terminalu:
    Platnosc w PLN czy EURO?

    Jak bedzie korzystniej ? Ktora opcje mam wybierac ?

    Tak samo jest na Booking, platnosc w PLN lub Euro.

    Polskiego konta juz nie posiadam. (kiedys przelewalem z niemieckiego konta na cinkciarza i on wtedy na moje polskie konto)

    Jak to dziala z tym przewalutowaniem ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21047743
    kokapetyl
    Poziom 43  
    Posty: 13445
    Pomógł: 1787
    Ocena: 2097
    boygeorge napisał:
    Jak to dziala z tym przewalutowaniem ?

    Jest to zależne (chyba) od aktualnego kursu. Moja siostra uważała, że lepiej przeliczać/płacić w PLN (bardziej opłacalne), ale wówczas kurs był trochę inny.
  • REKLAMA
  • #3 21047765
    boygeorge
    Poziom 12  
    Posty: 228
    Pomógł: 10
    Ocena: 16
    napisze tak...

    do tej pory w auchanie jak i wszedzie placilem DE Visa w PLN waluta.
    Nie obciazyli mnie zbytnio w przewalutowaniu. Znikome roznice , ujdzie.

    Dzis na booking zarezerwowalem hotel (w Polsce)- cena 272 Euro do zaplaty

    placac w Euro walucie z VISA DE - po przewalutowaniu wyszlo mi do zaplaty 278 Euro,

    lecz gdy dalem opcje plave w PLN wyszlo mi 286 Euro do zaplaty....

    wiec o co tu kaman...

    chodzi mi tylko o roznice gdy zaplace majac Euro na Karcie DE visa w EURO i PLN

    przeciez gdy zaplace w walucie EUR opcja w terminalu to walutuje to na zlotowki ? w polskim sklepie

    a jak dam platnosc w PLN to przeciez moje Euro tez walutuja na zlotowki ??

    nie rozumiem tego ...
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21047799
    kokapetyl
    Poziom 43  
    Posty: 13445
    Pomógł: 1787
    Ocena: 2097
    boygeorge napisał:
    Dzis na booking zarezerwowalem hotel (w Polsce)- cena 272 Euro do zaplaty

    Skoro sprzedawca podaje cenę w euro, a Ty płacisz w euro, to po co wykonywać przeliczniki? W takim przypadku masz podwójne przeliczanie (euro Twoje, na PLN i kolejne przeliczenie PLN na euro klienta).
    To, co ja wcześniej napisałem, dotyczyło sytuacji, że cena jest w PLN, a Ty płacisz w euro i masz do wyboru, jak chcesz płacić (PLN/euro).
  • #5 21065774
    boygeorge
    Poziom 12  
    Posty: 228
    Pomógł: 10
    Ocena: 16
    jak opisano powyzej
REKLAMA