Witam
Telewizor trafił do mnie z uszkodzonym pionem. Po wymianie TDA 8178S
na TDA 8170 układ pionu pracuje poprawnie. Nie trzeba było korygować
wymiarów. Wymieniłem ponad 30 szt. elektrolitów i przemylem dokładnie
płytę. Jest problem z grafiką, raz jest normalna lub rozjaśniona ze smugami na znakach i czarno biała. Innym uszkodzeniem jest palenie
tranzystora końcowego linii przy pojawieniu się jasnych scen obrazu,
tranzystor ten zastępuję BU 508D. Orginalny 2SD1879.
Czyżby wylany ęlektrolit gdzieś jeszcze robił upływności?
Telewizor trafił do mnie z uszkodzonym pionem. Po wymianie TDA 8178S
na TDA 8170 układ pionu pracuje poprawnie. Nie trzeba było korygować
wymiarów. Wymieniłem ponad 30 szt. elektrolitów i przemylem dokładnie
płytę. Jest problem z grafiką, raz jest normalna lub rozjaśniona ze smugami na znakach i czarno biała. Innym uszkodzeniem jest palenie
tranzystora końcowego linii przy pojawieniu się jasnych scen obrazu,
tranzystor ten zastępuję BU 508D. Orginalny 2SD1879.
Czyżby wylany ęlektrolit gdzieś jeszcze robił upływności?