logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV Mitsubishi CT-25B2 EST - problem z grafiką i paleniem tranzystora linii

Wgrobelski 05 Gru 2005 15:47 1050 3
REKLAMA
  • #1 2056026
    Wgrobelski
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Witam
    Telewizor trafił do mnie z uszkodzonym pionem. Po wymianie TDA 8178S
    na TDA 8170 układ pionu pracuje poprawnie. Nie trzeba było korygować
    wymiarów. Wymieniłem ponad 30 szt. elektrolitów i przemylem dokładnie
    płytę. Jest problem z grafiką, raz jest normalna lub rozjaśniona ze smugami na znakach i czarno biała. Innym uszkodzeniem jest palenie
    tranzystora końcowego linii przy pojawieniu się jasnych scen obrazu,
    tranzystor ten zastępuję BU 508D. Orginalny 2SD1879.
    Czyżby wylany ęlektrolit gdzieś jeszcze robił upływności?
  • REKLAMA
  • #2 2056039
    gart62
    Poziom 31  
    Posty: 1435
    Pomógł: 160
    Ocena: 44
    Witaj!
    Sprawdź kondensatory w kolektorze Hout i przetwornice czy nie pływa jej napięcie.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 2056912
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  
    Posty: 2957
    Pomógł: 278
    Ocena: 87
    1879 ma 6 A bu mniej.WYMIEN WSZYSTKIE ELKI W PRZETW.Polowa jest napewno wylana.Powodzenia.
  • #4 2057078
    Wgrobelski
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Wymieniłem już około 40 kondensatorow elektrolitycznych. Obecnie przelutowuje całą płytę. O postępach napiszę.
REKLAMA