Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Mitsubishi CT2531EST

Marek Ulaszek 31 Sty 2006 09:57 479 0
  • #1 31 Sty 2006 09:57
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Otrzymałem TV po naprawach. I tak widoczne są: wymieniony tr WN (Dieman 0043009410 HR 1xP17631 ), wymieniony był tranzystor kluczujący od tr wn. ( w tej chwili nie pamiętam ale chyba BU 508DFI - na pewno sprawny ). Wymieniłem na nowy układ w zasilaczu przetwornicy - STR 59041 - bo poprzedni był całkowicie wylutowany i uznałem go za niesprawnego, znalazłem w zasilaczu rozwarte bezpieczniki z napięć +24V i +12V - zastąpiłem je nowymi i prześledziłem czy coś jescze jest uszkodzone w tych gałęziach zasilania i zasilaczu ( nic nie znalazłem ). Przy naprawie zasilacza korzystałem z schematu zasilacza z SE 10/99. Pracuje, jednak jest problem dlatego chciałbym dalej prościć o podpowiedź. Otóż obraz wydaje się być prawidłowy jednak wyraźnie brakuje mu możliwości wregulowania jasności ( reg. z panela jest do oporu). A najważniejszy objaw to wyraźne głośne świerszczenie-piszczenie w pobliżu tr. wn i szyjki kineskopu. Przy zmianie treści obrazu ( z jasnej na ciemną ) odgłos tego świerszczenia zmienia się. Innych niepokojących objawów nie zauważyłem, to znaczy radiatory na przetwornicy i na tranzystorze wn sa tylko ciepłe, nic nie "strzela".

To chyba tyle. Problem jest dla mnie taki, że przy tylu tropach i braku wiedzy z napraw tv, nie wiem gdzie dalej skierowć swoje działania, dlatego bardzo proszę o sugestie. Z góry dziękuję.

0 0