logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć radio Fiat Ducato 2011 po odłączeniu akumulatora?

Jurand82 07 Maj 2024 23:54 1173 4
REKLAMA
  • #1 21073793
    Jurand82
    Poziom 6  
    Posty: 10

    Witam. Posiadam radio oryginalne z Fiata Ducato 2011 r. w wersji z CD 1 din. Po rozpięciu akumulatora potrzebowało kodu PIN i tak kilkanaście razy w trasie wciskałem zły, więc trzeba było czekać dłużej, rozumiem że tak jest, lub ten typ tak ma. Wyczytałem gdzieś, że można teraz czekać nawet 24 godziny, żeby pojawiła się możliwość kolejnego wpisania PINu, więc wyciągnąłem radio, podłączyłem w domu do akumulatora (+12 razem z +po stacyjce, no i czarny do masy). Radio świeci, wszystko ok, ale po około 20 minutach gaśnie, więc nie ma możliwości odczekania więcej czasu, nawet tych 12 czy 24 godzin. Który jeszcze przewód muszę podłączyć z tej kostki ISO? Czy może nie ma możliwości bez auta tego zrobić? Czy może z szyny CAN, gdzie jest dużo pinów, coś muszę podłączyć? Zbliżenie na złącze ISO z wieloma kolorowymi przewodami w ręce. Zdjęcie schematu kostki ISO radia samochodowego z oznaczeniami i zakreśloną częścią.
    Załączniki:
    • Jak podłączyć radio Fiat Ducato 2011 po odłączeniu akumulatora? Messenger_creation_06741682-0332-4517-93a7-21da5670c1c1.jpeg (222.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć radio Fiat Ducato 2011 po odłączeniu akumulatora? Messenger_creation_3dccd4d7-0234-49f2-a908-bc2320fa17a0.jpeg (181.93 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć radio Fiat Ducato 2011 po odłączeniu akumulatora? Messenger_creation_3dccd4d7-0234-49f2-a908-bc2320fa17a0.jpeg (181.93 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21073825
    JayRo
    Poziom 39  
    Posty: 2439
    Pomógł: 709
    Ocena: 955
    Radio musi być podłączone w aucie, ponieważ potrzebuje komunikacji CAN do odczekania blokady czasowej. Bez tej komunikacji zachowuje się właśnie jak opisano. Natomiast można odczytać pamięć eeprom radia, odzyskać z niej poprawny kod i ewentualnie zresetować licznik błędnie wpisanych kodów. Można też się pokusić o wyłączenie sprawdzania CAN, poprzez edycję wsadu pamięci. Oczywiście jeżeli sytuacja tego będzie wymagać.
  • REKLAMA
  • #3 21073831
    rnb_bolii
    Poziom 39  
    Posty: 4167
    Pomógł: 634
    Ocena: 1174
    Kilkanaście wpisywnie kodu...? To znaczy że go nie znasz... A to dziwne.
  • REKLAMA
  • #5 21074103
    Jurand82
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Witam,dzięki za odpowiedzi kod poznałem dopiero w domu jak wróciłem z długiej trasy więc kod mam ale w drodze nie pamiętałem i wciskałem takie które wydawały mi się że pamiętam.w takim razie do auta i na zapłonie ma stać ? Chyba nic więcej nie zrobię bo z pamięcią sobie nie poradzę.
REKLAMA