logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LPG po tankowaniu: wskaźnik LPG zaczyna migać i przerzuca na stałe na benzynę

Janeo 27 Maj 2024 09:29 297 5
REKLAMA
  • #1 21097197
    Janeo
    Poziom 12  
    Posty: 250
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    To już drugi raz mi się zdarza, że po tankowaniu na full powstaje coś w instalacji gazowej, że zaczyna migać wskaźnik z akustycznym beepem ostrzegającym, że automat na stałe przerzucił na benzynę. Próby ręcznego ustawienia na LPG są bezskuteczne, znów przerzuca. I tak do końca dnia. Samochód zaparkowałem a rano już było prawidłowo.
    Nie pamiętam jak było poprzednim razem, ale teraz było gorąco, dużo jeździłem po mieście więc silnik mocno rozgrzany i to jedyne odstępstwo od okoliczności innych tankowań bez niespodzianek.

    Czy ktoś miał takie zjawisko, ew. czy ktoś wie co jest grane?
  • REKLAMA
  • #2 21097291
    m2606
    Poziom 34  
    Posty: 2770
    Pomógł: 172
    Ocena: 570
    Prawdopodobnie przekroczone ciśnienie po reduktorze.
    Nie masz czasem tak że tankuje do końca bez odbicia zaworu?
  • REKLAMA
  • #3 21097474
    Janeo
    Poziom 12  
    Posty: 250
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Niestety nie mam pojęcia. Po prostu się tankuje, a potem przestaje. Odłączam i tyle ;-)
    Ale info że przekroczone ciśnienie po reduktorze, obok niedociśnienia, też może skutkować czymś takim, to już coś. Pozostaje to potwierdzić (jak to się ujawni w przyszłości) w serwisie LPG, przypomnę to gazownikowi jak nie miał czasu i mnie zwekslował na następny dzień :-)
  • REKLAMA
  • #4 21097556
    m2606
    Poziom 34  
    Posty: 2770
    Pomógł: 172
    Ocena: 570
    Przyjrzyj się tym sygnałom,może jest kod usterki.
  • REKLAMA
  • #6 21097718
    m2606
    Poziom 34  
    Posty: 2770
    Pomógł: 172
    Ocena: 570
    Janeo napisał:
    zaczyna migać wskaźnik z akustycznym beepem ostrzegającym


    O tym mówię właśnie
REKLAMA