Witam kolegów.
Zna ktoś może jak wejść w tryb diagnostyczny klimatyzacji z panelu klimatronika, dotyczy NISSAN JUKE 1.6/117KM.Potrzebuję sprawdzić temperaturę parownika. Mam dziwny objaw polegający na cyklicznym załączaniu sprężarki,chwilę pochodzi i jest rozłączana,w rytm załącza się i wyłącza wentylator na chłodnicy. Mechanik samochodowy napełnił od nowa układ czynnikiem,przy temperaturze otoczenia 22stopnie ciśnienie LP 2,2 Bar, HP 8 Bar. Niby sprawdzał czujnik ciśnienia klimy i twierdzi,żę jego wskazania są ok,chociaż nie widać aby był ruszany,twierdzi,że problemem jest czujnik parownika bo pokazywał ok.1stopień. Czy przy takim wskazaniu będzie zatrzymywać sprężarkę?A może czujnik pokazuje prawidłowo tylko temperatura spada tak nisko z innego powodu?Może być przyczyną sprężarka?
Zna ktoś może jak wejść w tryb diagnostyczny klimatyzacji z panelu klimatronika, dotyczy NISSAN JUKE 1.6/117KM.Potrzebuję sprawdzić temperaturę parownika. Mam dziwny objaw polegający na cyklicznym załączaniu sprężarki,chwilę pochodzi i jest rozłączana,w rytm załącza się i wyłącza wentylator na chłodnicy. Mechanik samochodowy napełnił od nowa układ czynnikiem,przy temperaturze otoczenia 22stopnie ciśnienie LP 2,2 Bar, HP 8 Bar. Niby sprawdzał czujnik ciśnienia klimy i twierdzi,żę jego wskazania są ok,chociaż nie widać aby był ruszany,twierdzi,że problemem jest czujnik parownika bo pokazywał ok.1stopień. Czy przy takim wskazaniu będzie zatrzymywać sprężarkę?A może czujnik pokazuje prawidłowo tylko temperatura spada tak nisko z innego powodu?Może być przyczyną sprężarka?