Dzień dobry,
Zwracam się z prośbą o dobór pieca dwufunkcyjnego do mieszkania dwupoziomowego 110m2 z ogrzewaniem grzejnikowym (szt 9).
Aktualny piec: Vaillant turboTEC pro VUW 242/3-3 M.
Piec powoli dochodzi do końca żywotu - ma kaprysy na odpalanie (np. jak jest wilgotno) oraz spada mu ciśnienie, jak również zaczyna kapać z zaworu bezpieczeństwa oraz z odpowietrznika za pompą.
Z powyższego powodu i po przejrzeniu nowego cennika z PGNIG uważam że powinienem przejść na dwufunkcyjny, kondensacyjny.
Wybrałem 3 kandydatów:
1: Beretta Ciao X 25C (20/25) + regulator Beretta Hi, Comfort T100 (OpenTherm)
2: Viessmann Vitodens 050-W B0KA + regulator Viessmann PSOP (on-off)
3: Termet Ecocondens Crystal II Plus 20 + regulator Termet ST-292 V3 (on-off) albo Termet CR11011 (OpenTherm)
Z jednej strony przekonuje mnie Viessmann z racji Wi-Fi wbudowanego, aczkolwiek regulator PSOP działa ON/OFF. Regulator z modulacją kosztuje za dużo. Z informacji jakie przeczytałem na temat pozostałych, piece Beretta i Termet nie posiadają wi-fi ale z w.w. korzystnymi cenowo regulatorami mają modulację też z regulatorów, co zapewne pozwoli zwiększyć efektywność/oszczędność. Czy warto patrzeć w ogóle na regulator z modulacją czy nie jest to "gra warta świeczki"?
Przy termecie zaletą jest adapter do komina (80/125) długość gwarancji. Wszystkie piece schodzą do 3-3,5kW mocy cieplnej, więc w tej kwestii są podobne.
Co Panowie sądzą o powyższych rozwiązaniach, czym się kierować?
Zwracam się z prośbą o dobór pieca dwufunkcyjnego do mieszkania dwupoziomowego 110m2 z ogrzewaniem grzejnikowym (szt 9).
Aktualny piec: Vaillant turboTEC pro VUW 242/3-3 M.
Piec powoli dochodzi do końca żywotu - ma kaprysy na odpalanie (np. jak jest wilgotno) oraz spada mu ciśnienie, jak również zaczyna kapać z zaworu bezpieczeństwa oraz z odpowietrznika za pompą.
Z powyższego powodu i po przejrzeniu nowego cennika z PGNIG uważam że powinienem przejść na dwufunkcyjny, kondensacyjny.
Wybrałem 3 kandydatów:
1: Beretta Ciao X 25C (20/25) + regulator Beretta Hi, Comfort T100 (OpenTherm)
2: Viessmann Vitodens 050-W B0KA + regulator Viessmann PSOP (on-off)
3: Termet Ecocondens Crystal II Plus 20 + regulator Termet ST-292 V3 (on-off) albo Termet CR11011 (OpenTherm)
Z jednej strony przekonuje mnie Viessmann z racji Wi-Fi wbudowanego, aczkolwiek regulator PSOP działa ON/OFF. Regulator z modulacją kosztuje za dużo. Z informacji jakie przeczytałem na temat pozostałych, piece Beretta i Termet nie posiadają wi-fi ale z w.w. korzystnymi cenowo regulatorami mają modulację też z regulatorów, co zapewne pozwoli zwiększyć efektywność/oszczędność. Czy warto patrzeć w ogóle na regulator z modulacją czy nie jest to "gra warta świeczki"?
Przy termecie zaletą jest adapter do komina (80/125) długość gwarancji. Wszystkie piece schodzą do 3-3,5kW mocy cieplnej, więc w tej kwestii są podobne.
Co Panowie sądzą o powyższych rozwiązaniach, czym się kierować?