Witam,
U kolegia w samochodzie zamierzamy podłączyć dodatkowe dwa głośniczki. Chodzi mi o to aby pod wyjścia na tył podpiąć na jeden kanał 2 głośniki. Przy równoległym podłączeniu, wypadkowy opór wyjdzie 2Ω, a z tego co wiem to troszeczkę za mało dla wzmacniacza. Do tej pory zawsze wsadzałem zwrotnice, ale chodzi tu o jak najmniejszy koszt. W jaki sposób je podłączyć żeby to wszystko grało łądnie.
P.S. Z przodu idzie jeden głośnik na jeden kanał.
P.S. 2 nie wiadomo jakie to bedzie radyjko, tak więc żeby to było jakoś uniwersalne. Pozdro.
U kolegia w samochodzie zamierzamy podłączyć dodatkowe dwa głośniczki. Chodzi mi o to aby pod wyjścia na tył podpiąć na jeden kanał 2 głośniki. Przy równoległym podłączeniu, wypadkowy opór wyjdzie 2Ω, a z tego co wiem to troszeczkę za mało dla wzmacniacza. Do tej pory zawsze wsadzałem zwrotnice, ale chodzi tu o jak najmniejszy koszt. W jaki sposób je podłączyć żeby to wszystko grało łądnie.
P.S. Z przodu idzie jeden głośnik na jeden kanał.
P.S. 2 nie wiadomo jakie to bedzie radyjko, tak więc żeby to było jakoś uniwersalne. Pozdro.