logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak bezpiecznie wymontować grzałkę z pralki Candy?

QuickFix 08 Gru 2005 22:32 24193 4
REKLAMA
  • #1 2066724
    QuickFix
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 2
    Witam!

    Mam mały problemik z wymontowaniem gzrałki. Odkręciłem całkowicie nakrętkę grzałki, następnie wbiłem wystającą śrubę z kołnierza grzałki Ale nie mogę ,,wyrwać'' grzałki. Boje się, że cos mogę zepsuć, urwać. Może poprostu za słabo ciągnę?!

    Proszę o pomoc!
    Marcin
  • REKLAMA
  • #2 2066806
    bolczyk13
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 21
    Ocena: 82
    Musisz trochę podważyć obejmę metalową grzałki z dwóch stron dwoma wkrętakami /uważaj na zbiornik /.Powinna po obruszaniu wyjść.Nie załamuj się, na pewno sobie z nią poradzisz :D
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 2067471
    Paw_el

    Specjalista AGD
    Posty: 3503
    Pomógł: 592
    Ocena: 1551
    Witam.
    Zobacz czy przypadkiem nie masz od dołu zbironika zamontowanego termostatu, który jest wciśnięty obejmą na grzałkę.
    PS.
    Nie piszesz modelu pralki tak, że trudno jest podać dokładną receptę.
    Konto firmowe:
    Naprawa Pralek Automatycznych Zmywarek
    Poznańska 46, Kalisz, 62-800 | Tel.: 62 XXXXXXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • #4 2097653
    zbyszek8285
    Poziom 11  
    Posty: 47
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    witajcie.ja mam tez problem posiadam polara gracje i nie wiem od czego zaczac
  • #5 2097903
    KrzychoMiki
    Poziom 21  
    Posty: 486
    Pomógł: 44
    Ocena: 118
    Najlepiej od opisu problemu ;)
    Jeżeli chodzi o demontaż grzałki to problem był już opisywany:
    -odkręcić tylną osłonę obudowy
    -zdjąć przewody z grzałki (jak są stwardniałe to przedłużyć odcinając stare w miejscu gdzie są elastyczne i zaciskając lub lepiej lutując nowe)
    -prawie całkowicie odkręcić nakrętkę grzałki
    -popchnąć śrubę luzując uszczelkę grzałki
    -podważając z dwu stron wyciągnąć grzałkę
    - założyć nową w odwrotnej kolejności
    -zakręcić osłonę
    -prać
    Pozdrawiam.
REKLAMA