Jest to dla mnie mało intuicyjne - jeśli w gniazdku mam podłączony neutral i fazę, a jeden kabel się przerwie, to skąd pojawia się tam napięcie 400V? Jedna faza jest, ale w jaki sposób prąd płynie do drugiej?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamdarl211 napisał:Nie pojawia się 400V !Jest to dla mnie mało intuicyjne - jeśli w gniazdku mam podłączony neutral i fazę, a jeden kabel się przerwie, to skąd pojawia się tam napięcie 400V?
darl211 napisał:Nie płynie do drugiej.Jedna faza jest, ale w jaki sposób prąd płynie do drugiej?