logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Bojler gazowy Ariston SGA nie odpala po dłuższej przerwie - brak zapłonu świeczki

marmus09 10 Paź 2024 22:28 693 4
REKLAMA
  • #1 21258412
    marmus09
    Poziom 13  
    Posty: 162
    Pomógł: 5
    Ocena: 33
    Mam problem bojler gazowy Ariston SGA po dłuższej przerwie 1 mies. nie odpala... nie zapala się świeczka, po naciśnięciu termostatu słychać tylko wypływ gazu.[/spoiler]
  • REKLAMA
  • #2 21258539
    W0jtek92
    Poziom 39  
    Posty: 3852
    Pomógł: 469
    Ocena: 1256
    Witam. Rozumiem że iskrownik padł i próbowałeś odpalić palnik pilotarzowy (świeczke) za pomocą zapałki?
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 21259482
    marmus09
    Poziom 13  
    Posty: 162
    Pomógł: 5
    Ocena: 33
    W0jtek92 napisał:
    Witam. Rozumiem że iskrownik padł i próbowałeś odpalić palnik pilotarzowy (świeczke) za pomocą zapałki?
    Pozdrawiam.

    Nie iskra jest widać ją. Świeczka nie zapala.się
  • REKLAMA
  • #4 21259573
    W0jtek92
    Poziom 39  
    Posty: 3852
    Pomógł: 469
    Ocena: 1256
    Witam. Możliwe że iskra nie biję tam gdzie powinna skoro podczas procedury odpalania słychać wypływ gazu. Bądź palnik pilotarzowy jest do przeczyszczenia.
    Pozdrawiam.
  • #5 21260584
    marmus09
    Poziom 13  
    Posty: 162
    Pomógł: 5
    Ocena: 33
    Dziś wymontowałem moduł płomyka okazało się że przez otwór ten wyleciały dodatkowo z wnętrza kotła elementy metalowe wypalone ( na zdjęciu) co to może być czy bez tej blaszki może pracować piec??
    Załączniki:
    • Bojler gazowy Ariston SGA nie odpala po dłuższej przerwie - brak zapłonu świeczki 20241012_171638.jpg (1.03 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Bojler gazowy Ariston SGA nie odpala po dłuższej przerwie - brak zapłonu świeczki 20241012_171603.jpg (1007.29 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA