Właśnie wróciłem z garażu i okazało się, że problem jest inny niż myślałem. Do zacisków 1. (przez opornik) i 5.
jest podłączona sygnalizacja otwarcia bramy (jest to dioda LED umieszczona w obudowie domofonu). Tu jest opis zacisków:
Ponieważ ostatnio dioda ciągle się świeciła, więc jak zobaczyłem, że żarówka w napędzie jest spalona uznałem, że się przepaliła ponieważ się nie wyłącza. Po wymianie żarówki za krótko czekałem, aż się wyłączy (żarówka gaśnie po ok. 1 min ). Reasumując żarówka działa prawidłowo. Wracając do sygnalizacji LED otwarcia bramy. Opornik (jeśli się mylę proszę mnie poprawić - nie jestem elektronikiem)
jest chyba spalony. Proszę o informację co mam w tym miejscu wlutować?
Id=15[mA] = 0.015[A]
Uz=24[V] - napięcie zasilania
Ud= 1.2[V] - spadek napięcia na diodzie (tu mam wątpliwości, ponieważ mam 3 diody, w 3 różnych domofonach (sądzę, że są połączone równolegle), więc nie wiem jakie napięcie Ud powinienem przyjąć, ale liczę, że w tym przypadku nie wpłynie to znacząco na działanie. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.)