Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes E290 Kontrolka

11 Gru 2005 20:38 7607 20
  • Poziom 15  
    Witam mam mercedesa E290 TD z 97r. Problem polega na tym ze na zegarach wyświetla sie kontrolka na ktrej narysowane są 2 kwadraciki
    w instrukcji znalazłem ze jest to Display indicating further faults. Od czego jest ta kontrolka i co trzeba zrobić aby zgasła. Pozdrawiam.
  • spec od auto-elektro
    a mozesz narysowac jak to wyglada lub zrobic fotke
  • spec od auto-elektro
    bardzo bym chciał ci pomóc ale za zadne skarby nie moge skojazyc co to za kontrolka.
  • Poziom 15  
    Jutro zrobie zdjęcie może coś poradzisz
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Taki symbol pojawia się w prawym dolnym rogu wyswietlacza, jeżeli "skasujesz" przyciskiem "R" informacje o usterkach pojawiające się na liczniku. Jezeli chcesz zobaczyć co to za usterki naciśnij krótko R. Jedynym sposobem na zlikwidowanie tego znaczka jest usunięcie przyczyn pojawiania się komunikatów.
  • Poziom 15  
    Dzięki bardzo jutro to sprawdze mam jeszcze jeden problem- nie wyświetla mi się jaka jest temperatura powietrza na zewnątrz co zrobić ?
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Wymienić czujniczek w zderzaku. Koszt czujnika w ASO poniżej 50 zł.

Pzdr
  • spec od auto-elektro
    no chyba ze zanikaja ci cyferki na wyswietlaczu i wtedy bedzie to problem tasmy
  • Poziom 15  
    Wymieniłem czujniczek i pokazuje temperature ale kwadraciki nadal sie wyświetlają. wszystko wyświetla sie jasno tylko zegar jest ciemniejszy moze spalila sie żarówka która oświerla zegar i dlatego pokazuja sie te kwadraciki tak mi sie wydaje bo pokazuje sie takze zaróweczka na wyświetlaczu i własnie po skasowani tej ikony wyświetlaja sie własnie te kwadraciki
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    "Żaróweczka" na wyświetlaczu informuje o usterce w oświetleniu zewnętrzym samochodu, czyli światła postojowe, krótkie, długie, halogeny, stop, wsteczny, kierunkowskazy i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Sprawdź żarówki, czy są sprawne i odpowiedniej mocy.
  • Poziom 15  
    Sprawdziłem wszystkie żarówki są sprawne i o odpowieniej mocy żaróweczka na wyświetlaczu pojawia sie w momencie wlączenia świateł pozycyjnych juz nie wiem w czym tkwi problem :/
  • Poziom 12  
    czy jedna z tych kratek jest kreskowana a druga gładka?(takie same jak na lewym dolnym klawiszu kierownicy)
  • Poziom 15  
    *winetu Już wiem od czego jest ta kontrolka z kwadracikami. Chodzi mi o to jaka może być przyczyna wyświetlania się tej żaróweczki tak jak juz napisalem sprawdzilem wszystkie żarówki czy sa sprawne i odpowiedniej mocy i jest tak jak powinno byc.
  • Spec od Mercedesów
    Skoro zapala się w momencie włączenia świateł pozycyjnych, to tylko tam należy szukać usterki. Wziąłeś pod uwagę, że tylne pozycyjne z każdej strony to dwie żarówki? I że z przodu żarówki postoju mają 6W (halogenki)? Kiedyś spotkałem taki przypadek, że zlikwidowano w "amerykańcu" boczne światła pozycyjne (pomarańczowe) i świeciło.
  • Poziom 12  
    Gerri ma racje .Jeśli nic nie pomaga musisz dobrać sie do kontrolera żarówek.
  • Poziom 15  
    Wszystkie żąrówki są oryginalne mercedesa. Gdzie znajduje sie ten kontroler żarówek ??
  • Poziom 12  
    w wersji do97 r po prawej stronie pod maskom w puszce z sterownikami w module systemu komfortu firmy temic jak nowszy z reguły w zespolonym przełączniku świateł.
  • Poziom 15  
    Już znalazłem przyczyne prawe przednia lampa dobrze nie łączyła poprawiłem i wszystko jest ok dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    Jeszcze raz ja

Dodano po 50 [sekundy]:

Mam pytanie ile miesci sie oleju w automatycznej skrzyni biegów w mercedesie e290 td??