logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Propozycje głośnika do subwoofera 15-20l, budżet 50-100 zł, czysty bas

euzebio21 12 Gru 2005 17:35 1053 7
REKLAMA
  • #1 2077288
    euzebio21
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Witam chcialbym poznac Wasze propozycje odnosnie glosnika do subwoofera(pasywnego ale mniejsza z tym), glosnik bedzie siedzial w obudowie zamknietej 15-20l, cena glosnika ma wachac sie od 50 do 100zl (wszystko bedzie napedzal jakis amplituner , jestem w trakcie wybierania;). Nie zalezy mi na tym, zeby moj malutki subik byl glosny tylko, zeby mial w miare 'czysty' i wyrazny bas,zeby schodzil w miare nisko ( oczywiszcie uwzglednijcie cene:) Z gory dziekuje za wszelkie propozycje.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2077686
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    zalezy czego sluchasz i jakich rozmiarow glosnik chcesz, bo do takiej malej obudowy musialby byc jakis maly glosnik moze cos z STXa albo TVMa? np ARN 226
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 2077947
    Trenton
    Poziom 18  
    Posty: 304
    Pomógł: 20
    Ocena: 3
    Nie opłaca się robić suba na głośniku o średnicy mniejszej niż 20 cm więc STX odpada bo szczerze to nie widze tam głośnika żeby zagrał przyzwoicie w 20l. W sumie to chyba ogólnie będzie ciężko.Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 2078002
    zeberko
    Poziom 32  
    Posty: 1615
    Pomógł: 143
    Ocena: 43
    Dlaczego?
    Ten STX w 22 litrach i strojeniu na 45Hz, ładnie w tym pracuje.
    Oczywiście jak na taki głośnik
  • #6 2078081
    luke666
    Poziom 33  
    Posty: 2445
    Pomógł: 182
    Ocena: 119
    Ew. można zrobić konstrukcję izobaryczną. 2 głośniki 8ohm równolegle i nie ma problemu z SPLem.
  • #7 2078406
    Trenton
    Poziom 18  
    Posty: 304
    Pomógł: 20
    Ocena: 3
    zeberko napisał:
    Dlaczego?
    Ten STX w 22 litrach i strojeniu na 45Hz, ładnie w tym pracuje.
    Oczywiście jak na taki głośnik

    Rzeczywiście zwracam honor mój błąd.Pozdrawiam
  • #8 2080645
    euzebio21
    Poziom 11  
    Posty: 8
    A moze Tonsil gdn 20/80 4 ohm, (w 20l zamknieta obudowa, Qtc=0,67)
    albo tonsil gdn 20/80/2 8 Ohm w sumie bardzo podobne....

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru głośnika do subwoofera pasywnego w zamkniętej obudowie o pojemności 15-20 litrów, z budżetem 50-100 zł, z naciskiem na czysty i wyraźny bas oraz możliwie niskie zejście częstotliwości. Propozycje obejmują małe głośniki z oferty STX, np. model ARN 226, jednak pojawiły się wątpliwości co do efektywności głośników o średnicy mniejszej niż 20 cm w tak małej obudowie. Wskazano, że w 20 litrach można uzyskać niskie zejście basu, np. przy strojeniu na 45 Hz. Zaproponowano także konstrukcję izobaryczną z dwoma głośnikami 8 Ω połączonymi równolegle dla zwiększenia SPL. W dalszej części dyskusji pojawiła się sugestia zastosowania głośników Tonsil GDN 20/80 4 Ω lub Tonsil GDN 20/80/2 8 Ω, które w zamkniętej obudowie 20 l mogą osiągnąć Qtc około 0,67, co jest korzystne dla uzyskania czystego basu w podanym budżecie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA