Mam problem z konwersją sygnału ( chodzi o poziom napięcia ) Układ CD4046 generuje mi sygnał zmodulowany częstotliwościowo o nośnej 1,5 MHz. Problemem jest fakt że sygnał ma amplitudę 15 V i chce go przekonwertować do poziomu TTL. Chciałem to zrobić za pomocą tranzystora. Używam BC847 jednak sygnał na wyjściu nie pojawia się. W zasadzie do częstotliwości 80 kHz jest okej a potem sygnał zaczyna zanikać. Teoretycznie ten tranzystor powinien radzić sobie ze 100 MHz więc nie wiem co jest nie tak. Poniżej schemat: