Silnik jak widać jest przystosowany do układu rozruchowego "Gwiazda-Trójkąt", umieszczonego w szafie sterowniczej.
Czyli - wyłącznik główny - może być rozłącznik bezpiecznikowy.
Stycznik załączający, styczniki przełączające końce uzwojenia gwiazda-trójkat.
55 kW to już solidna porcja mocy.
Jeden z przewodów podłączasz pod wyjście stycznika załączającego.
Drugi pod wyjście ze styczników układu "Gwiazda-Trójkąt".
Nie muszę chyba dodawać, że przy tej mocy, to już nie będą aparaty za 100 zł.
Tak lekko licząc... Układ, jeżeli go nie masz, wyjdzie pewnie za jakieś 3-4 kilo...