Dzień dobry. Posiadam dtr zespołu prostownikowego EP1-315 ZPUS Opole. Tak na marginesie, podajnik ZP-2 nie był w zestawie fabrycznym. Silnik podajnika drutu oryginalny PCKK, był sterowany układem z transduktorem. Zastosowany w tym przypadku podajnik ZP-2 nie ma wpływu na opisane objawy. W obwodzie zasilania transformatora głównego pracuje stycznik oraz dwa przełączniki typu ŁUK 40-62 (regulacja zgrubna i dokładna).Tak najprościej, radzę najpierw na wyjściu prostownika włączyć woltomierz DC i zmierzyć napięcia po przełączeniu na poszczególne pozycje regulacji zgrubnej , będzie można ocenić co dalej. Miałem również przypadek uszkodzenia "wieloklinu" pokrętła na osi przełącznika ŁUK. Pokrętło przeskakiwało na inną pozycję ale nie przemieszczało osi przełącznika z krzywkami. Słuchowo odniosłem wrażenie że przełącznik działa prawidłowo. Układ zasilania transformatora głównego jest bardzo prosty. Proszę zachować ostrożność - napięcie sieci !
Powodzenia. Pozdrawiam J.H.