logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[ESP32] Jak odczytać dane z czujników Zigbee za pomocą ESP32-H2 i wysłać do ThingSpeak?

guzik121 16 Sty 2025 13:28 678 0
REKLAMA
  • #1 21395533
    guzik121
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 3
    Cześć

    Zbudowałem małe Smart Home w moim mieszkaniu oparte na urządzeniach z rodziny Zigbee.

    System składa się z kilku czujników temperatury Zigbee, kilku gniazdek z możliwością pomiaru zużycia prądu Zigbee.

    Wszystko podłączone do bramki Zigbee 3.0 i zarządzane aplikacją Smart Life na smartfonie.

    W takiej konfiguracji wszystko działa idealnie.

    Chciałbym rozbudować ten system o możliwość przysyłania wyników pomiarów do portalu np. ThingSpeak.

    Samo wysyłanie danych np. z czujnika temperatury DS18B20 do ThingSpeak mam już opanowane i wykorzystuję do tego ESP32.

    Natomiast nie mam pomysłu, jak podłączyć się pod sieć Zigbee i dokonywać odczytu z poszczególnych czujników.

    Znalazłem moduł ESP32 – H2, który teoretycznie obsługuje sieć Zigbee, ale nie umiem napisać ani przerobić żadnego kodu.

    Czy ktoś mi pomoże?
  • REKLAMA
REKLAMA