Cześć
Zbudowałem małe Smart Home w moim mieszkaniu oparte na urządzeniach z rodziny Zigbee.
System składa się z kilku czujników temperatury Zigbee, kilku gniazdek z możliwością pomiaru zużycia prądu Zigbee.
Wszystko podłączone do bramki Zigbee 3.0 i zarządzane aplikacją Smart Life na smartfonie.
W takiej konfiguracji wszystko działa idealnie.
Chciałbym rozbudować ten system o możliwość przysyłania wyników pomiarów do portalu np. ThingSpeak.
Samo wysyłanie danych np. z czujnika temperatury DS18B20 do ThingSpeak mam już opanowane i wykorzystuję do tego ESP32.
Natomiast nie mam pomysłu, jak podłączyć się pod sieć Zigbee i dokonywać odczytu z poszczególnych czujników.
Znalazłem moduł ESP32 – H2, który teoretycznie obsługuje sieć Zigbee, ale nie umiem napisać ani przerobić żadnego kodu.
Czy ktoś mi pomoże?
Zbudowałem małe Smart Home w moim mieszkaniu oparte na urządzeniach z rodziny Zigbee.
System składa się z kilku czujników temperatury Zigbee, kilku gniazdek z możliwością pomiaru zużycia prądu Zigbee.
Wszystko podłączone do bramki Zigbee 3.0 i zarządzane aplikacją Smart Life na smartfonie.
W takiej konfiguracji wszystko działa idealnie.
Chciałbym rozbudować ten system o możliwość przysyłania wyników pomiarów do portalu np. ThingSpeak.
Samo wysyłanie danych np. z czujnika temperatury DS18B20 do ThingSpeak mam już opanowane i wykorzystuję do tego ESP32.
Natomiast nie mam pomysłu, jak podłączyć się pod sieć Zigbee i dokonywać odczytu z poszczególnych czujników.
Znalazłem moduł ESP32 – H2, który teoretycznie obsługuje sieć Zigbee, ale nie umiem napisać ani przerobić żadnego kodu.
Czy ktoś mi pomoże?