logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Passat B5 1.9 TDI 130 KM - gaśnie po osiągnięciu 90°C, brak błędów

Soplicowka8 18 Sty 2025 06:45 765 10
REKLAMA
  • #1 21398028
    Soplicowka8
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Witam, mam problem z Passatem B5 1.9 130.
    Otóż na zimnym pali jak strzała, a jeśli tylko dostanie temperatury około 90 stopni, gaśnie sam z siebie. Błędów żadnych, wymieniłem już czujnik położenia wału.
    AI: Czy sprawdzałeś stan układu paliwowego, na przykład pompę paliwa lub wtryskiwacze?
    Nie.
    AI: Czy przeprowadzałeś kontrolę układu elektrycznego, takiego jak alternator lub akumulator?
    Tak.
  • REKLAMA
  • #2 21398077
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    Przekaźnik sterownika silnika sprawny? Podstawiałeś drugi?
  • REKLAMA
  • #3 21398126
    User2039
    Poziom 22  
    Posty: 387
    Pomógł: 54
    Ocena: 92
    Diagnostyka w kierunku czujnika położenia wałka rozrządu.
  • #4 21398447
    ŁukaszB666
    Poziom 24  
    Posty: 741
    Pomógł: 59
    Ocena: 790
    No to trzeba jeszcze sprawdzić synchronizację czujnika wałka rozrządu z walem.
    A najlepiej sprawdzić jak już nie pali w parametrach czy widzi obroty wałka rozrządu.
  • #5 21398516
    Soplicowka8
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Obroty walka widzi i pokazuje jak się nagrzeje to go odcina silnik tak nagle podczas jazdy albo nie chce odpalić, dodam że na plaku odpali

    Dodano po 1 [minuty]:

    Przekaźnik sterownika silnika wymieniłem i dalej nie pomogło czujnik walka jest nowy
  • REKLAMA
  • #6 21398538
    User2039
    Poziom 22  
    Posty: 387
    Pomógł: 54
    Ocena: 92
    @Soplicowka8
    ŁukaszB666 napisał:
    No to trzeba jeszcze sprawdzić synchronizację czujnika wałka rozrządu z walem.


    Dodano po 7 [minuty]:

    Soplicowka8 napisał:
    dodam że na plaku odpali

    To jest niesamowite.
    Czy silnik uruchomi się przy 90 stopniach po odłączeniu czujnika temperatury?
  • #7 21398555
    ŁukaszB666
    Poziom 24  
    Posty: 741
    Pomógł: 59
    Ocena: 790
    A tak w ogóle to przecież jest pompowtrysk.
    Czyli może być problem z wiązką pompowtryskiwaczy (luźne kostki).
    Tej wiązki która jest pod pokrywą zaworów i pływa sobie w oleju.
    Jesli straci kontakt na którymś pompowtrysku to zgaśnie i nie odpali.
    Może tak być że jak stygnie to kontaktuje i odpala.
  • REKLAMA
  • #8 21403539
    Soplicowka8
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Wiązkę wtryskiwaczy wymieniłem i dalej to samo tak jagby go elektrycznie coś odcinało. Jadę sobie nagrzeje się i go odcina tak jagby wyłączyć zapłon. Jedzie normalnie i nagle odcina silnik kontrolka ładowania się zaświeca na desce i nie odpala
  • #9 21403563
    ŁukaszB666
    Poziom 24  
    Posty: 741
    Pomógł: 59
    Ocena: 790
    >>21403539
    A jakieś zabezpieczenie alarm, dokładań itp.
    Może temperatura to przypadek.

    Jak już zgaśnie przy tych 90 °C, podłącz VCDS i w parametrach sprawdź, czy widzi obroty wału i wałka rozrządu.
    Odepnij złącza sterownika i zobacz, czy nie zgniły piny. Jak będzie ok, to go podmień na drugi.
  • #10 21403605
    User2039
    Poziom 22  
    Posty: 387
    Pomógł: 54
    Ocena: 92
    Czy odczytano błędy silnika oraz sprawdzono synchronizację czujnika wałka rozrządu z wałem korbowym?
  • #11 21415333
    Soplicowka8
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Problem rozwiązany auto nie dawało mi spać. Wina za to był modól komfortu po pewnym czasie wyskoczył mi błąd problem z can modól komfortu. Postanowiłem dać go do naprawy i problem znikł dziękuję za szukanie rozwiązania

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z Passatem B5 1.9 TDI 130 KM, który gaśnie po osiągnięciu temperatury 90°C, mimo braku błędów w systemie. Po wymianie czujnika położenia wału i przekaźnika sterownika silnika, problem nadal występował. Użytkownicy sugerowali sprawdzenie synchronizacji czujnika wałka rozrządu, stanu wiązki pompowtryskiwaczy oraz ewentualnych problemów z modułem komfortu. Ostatecznie, po diagnozie, okazało się, że przyczyną problemu był uszkodzony moduł komfortu, który po naprawie rozwiązał problem.
REKLAMA