logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kodowanie, Nowej pchełki Immo w Audi A4 B5 1999 za pomocą Vag Commander 1.4 - jak to zrobić?

adyku2006 23 Sty 2025 01:16 621 11
REKLAMA
  • #1 21405660
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Audi A4B5 1999 r
    Siemanko, szukam pomocy co do usuwania immo programem Vag Commander 1.4. Jestem w posiadaniu instrukcji po polsku, wszystko jasne. Ale chciałbym się bardziej dowiedzieć o usuwaniu immo do samego końca. Gościu na filmiku, jak dobrze rozumiem, liczbę 73 zaznacza i klika immo off, zapis i wychodzi???? Czy jestem w błędzie?
    https://www.youtube.com/watch?v=5Uv8VMX6hAo
    Mam też opcję nieusuwania go, tylko zakodowania z nową pchełką z kluczyka. Np. jak gościu na filmiku pod linkiem - https://youtu.be/VejsyLuHlBg?si=hFIPBFA_U5IBX-Ri
    Liczę na pomoc, młody jestem, nieraz uda mi się coś zepsuć, ale wolę nie, dlatego tu jestem. Z góry dzięki!
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21405724
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posty: 7706
    Pomógł: 1139
    Ocena: 3266
    Regulamin wewnętrzny działu
    Zabroniona jest dyskusja na tematy"
    1-Omijania lub usuwania "immo" mogącego prowadzić do nielegalnego obejścia zabezpieczeń pojazdów.
    (...)

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3502245.html
    Konto firmowe:
    ABC KOM
    Barcelońska 77, Katowice, 40-683 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://www.auto-alarm.com.pl
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 21405759
    danielzy
    Poziom 31  
    Posty: 1265
    Pomógł: 164
    Ocena: 314
    Nie usuwaj tylko zakoduj nowy kluczyk. Przynajmniej nic nie popsujesz.
  • #4 21405765
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    W 1999 roku może nie być jeszcze edc15 ,więc nic nie zrobisz po OBD.Jakie masz nr.ecu silnika? to Ci powiem.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #5 21406084
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Okej, w takim razie zakoduję, pchełki mam 2 nowe i dwa klucze, także bez problemu. Nawet łatwiej mi to pójdzie i nic nie zepsuję, OBY.

    Dodano po 8 [minuty]:

    Czyli jak auto nie ma EDC 15, to po podłączeniu pod OBD nic nie zrobię? Żadnym sprzętem? Czy jak to jest, właśnie chcę próbować VAG Commanderem. Z majster próbowaliśmy się logować do immo, kod PIN niby podał, ale niepoprawny. Używa on wtyczki i apki na telefon, ale coś dedykowane do Citroenów to było... Myślałem, że kwestia programu i będzie okej. Gdzie znajdę numer ECU silnika?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #7 21406167
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Zdjęcia, i co pan mi powie na ten temat ?
    [img-1]
    Załączniki:
    • Kodowanie, Nowej pchełki Immo w Audi A4 B5 1999 za pomocą Vag Commander 1.4 - jak to zrobić? IMG_0577.jpeg (724.81 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 21406237
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    >>21406167 A może Vag com, Vcds? Lub innego typu program?
  • #9 21406365
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    Masz ecu siemensa,immo off jedynie przez odczyt bezpośredni pamięci eeprom i modyfikacja ,potem zapisać i wlutować eeprom na swoje miejsce.Pin z licznika po obd o ile masz VDO ,bo jak jeager to też pod górkę.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #10 21406384
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Odczyt bezpośredni ? Jak to wygląda .. wpinamy się w ObD czy wlutujemy gdzieś w Ecu ? I jaki program to takiego odczytu. Czarna magia panowie jak dla mnie, myślałem ze programem i kablem z Allegro za 80 ziko coś zdziałam. Już pozamawiałem . Najlepiej to oddać do kogoś kto ma pojęcie. No dobra dzięki za pomoc i za wskazówki, jeśli jeszcze jakieś masz to będę wdzięczny !
  • #11 21406408
    shegipl
    Poziom 26  
    Posty: 680
    Pomógł: 76
    Ocena: 1138
    >>21406384
    Daj komuś kto to już kiedyś robił bo trzeba rozebrać sterownik wylutować eeprom i na stół.
    A tu już dużo rzeczy może pójść nie tak jak sam się za to weźmiesz.
    Identycznie wygląda podmiana map.
    Przez obd nie da rady.
  • #12 21406650
    adyku2006
    Poziom 5  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Oddałem Do majstra Sterownik, na dniach będę miał z powrotem dam znać czy wszystko gra ! Dzięki za pomoc

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje pomocy w usunięciu immobilizera (immo) w Audi A4 B5 z 1999 roku za pomocą programu Vag Commander 1.4. Wskazuje na możliwość zakodowania nowego kluczyka zamiast usuwania immo, co może być bezpieczniejszym rozwiązaniem. Odpowiedzi sugerują, że w przypadku braku EDC 15, operacje przez OBD mogą być niemożliwe. Użytkownik dowiaduje się, że usunięcie immo wymaga bezpośredniego odczytu pamięci EEPROM w ECU, co jest skomplikowane i ryzykowne, dlatego lepiej oddać to do specjalisty. Ostatecznie użytkownik zdecydował się na oddanie sterownika do fachowca.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA