Witam .W drukarce j.w.w czasie drukowania tekstu nagle zaczęła świecić lampka problemów z tuszem.Po otwarciu pokrywy karetka najechała na awarię pojemnika z kolorowym tuszem.
Sprawa z pozoru prosta już dawno nie uzupełniałem tuszu ,wiec to uczyniłem.No i zaczęły się schody.Karetka nadal najeżdża na pole awarii pojemnika.Myślałem że przyczyna tkwi w odczycie ,że w drukarce brakuje tusz.Więc pełny reset(ale nie do końca)pojemników,bo po zaklejeniu 4-ch styków po prawej stronie jest komunikat o nieprawidłowym zainstalowaniu pojemnika(tak chyba ma być),natomiast po zaklejeniu 4-ch styków po lewej stronie już taki komunikat się nie pojawia( a chyba powinien).W efekcie kontrolka awarii nadal mruga uniemożliwiając drukowanie,a karetka najeżdża tak jak wyżej opisywałem.
Udało mi się zaklejając 4-ry styki od dołu po lewej stronie i następnie również zaklejając 4-ry styki od dołu po prawej stronie oszukać drukarkę.
Zgasła kontrolka awarii pojemników wydrukowałem stronę testową z trybu serwisowego (błędów 0.
Drukarka drukuje (tekst) do wyłączenia,po włączeniu problem powraca j.w.
Jak rozwiązać ten problem.Czy rozglądać się już za nowym kałamażem, trochę mi szkoda bo ten założony jest zalany na full.
Może źle resetowałem?Proszę o porady.
Sprawa z pozoru prosta już dawno nie uzupełniałem tuszu ,wiec to uczyniłem.No i zaczęły się schody.Karetka nadal najeżdża na pole awarii pojemnika.Myślałem że przyczyna tkwi w odczycie ,że w drukarce brakuje tusz.Więc pełny reset(ale nie do końca)pojemników,bo po zaklejeniu 4-ch styków po prawej stronie jest komunikat o nieprawidłowym zainstalowaniu pojemnika(tak chyba ma być),natomiast po zaklejeniu 4-ch styków po lewej stronie już taki komunikat się nie pojawia( a chyba powinien).W efekcie kontrolka awarii nadal mruga uniemożliwiając drukowanie,a karetka najeżdża tak jak wyżej opisywałem.
Udało mi się zaklejając 4-ry styki od dołu po lewej stronie i następnie również zaklejając 4-ry styki od dołu po prawej stronie oszukać drukarkę.
Zgasła kontrolka awarii pojemników wydrukowałem stronę testową z trybu serwisowego (błędów 0.
Drukarka drukuje (tekst) do wyłączenia,po włączeniu problem powraca j.w.
Jak rozwiązać ten problem.Czy rozglądać się już za nowym kałamażem, trochę mi szkoda bo ten założony jest zalany na full.
Może źle resetowałem?Proszę o porady.