Witam szanowne grono
Pralka BOSCH WAW 28550/01 (6 lat stara) Grzałka nie grzeje wody
Tydzień temu nastawiłem pranie, i w pewnym momencie zauważyłem, że monitor pralki jest ciemny.
Myślałem, że zapomniałem ją włączyć.... naciskam włącznik sieci i nic, nawet monitor się nie zaświecił.
Poszedłem do skrzynki bezpieczników, no i bezpiecznik był wyłączony, włączyłem, poszedłem do kuchni, pralka chodzi.
Może ze 2 minuty i znowu poszedł bezpiecznik..... już we wcześniejszej pralce również miałem podobną sytuację... więc pomyślałem, zapewne grzałka,
wyłączyłem ją z sieci i zmierzyłem miernikiem i faktycznie miała przebicie na uziemieniu.
Wymontowałem ją i była przerdzewiała, po 6 latach pracy,
zmierzyłem czujnik temperatury, był w porządku, opór spadał po włożeniu do ciepłej wody.
Zamówiłem, założyłem, podkręcałem wszystko i pierwszą pracę ustawiłem na programatorze na wypompowanie wody.
Ponieważ pralka jakiś czas chodziła i prała przed popsuciem się.
Wszystko zdawało się być ok. Poczułem nawet zapach ciepłego proszku do prania.
Wypompowywanie trwało niecałą minutę, pralka była bez wody jeszcze, i zakończyła pracę programu prania.
Postanowiłem włączyć program, aby sprawdzić, czy gdzieś nie cieknie. O dziwo program miał trwać 2 godziny 41 minut.
Ok, pomyślałem, i poczekałem aż do końca programu. Międzyczasie sprawdzałem, czy woda się zagrzała.....
NEGATYWNIE, na monitorze temperatura WIDNIAŁA 90 stopni (program dla alergików był włączony),
a w rzeczywistości szkło drzwi było zimne.....
Teraz mam kilka pytań do fachowców;
- czy nowa grzałka mogła się przepalić bez wody, kiedy był włączony program wypompowywania? (Grzała w tym momencie)
Przecież grzałki mają w sobie bezpiecznik termiczny, czy jestem w błędzie? Powinno przerwać grzanie...
- czy grzałka grzeje podczas końcowej pracy programu np. jak w punkcie wyżej? Choć stan wody wydaje mi się był poniżej połowy drzwi....
- gdzie znajduje się czujnik poziomu stanu wody? Jak wygląda?
- co mam jeszcze sprawdzić i gdzie się owa część znajduje?
- czy jeszcze coś mogło się spalić poza grzałką? Nie była grzałka oryginalna, ale przez serwis polecona, gdzie została zakupiona.
Poza tym wszystko w niej działa prawidłowo, zrobiłem jeszcze małe pranie, żeby sprawdzić....
Na razie czekam na podpowiedzi, zanim ją znowuż rozbiorę na czynniki pierwsze.
Za podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
AI: Jaki dokładnie typ lub marka nowej grzałki została zainstalowana? Czy posiada ona wbudowany bezpiecznik termiczny?
2000 W, posiada bezpiecznik termiczny
AI: Czy możesz opisać, jak dokładnie została zainstalowana nowa grzałka? Czy były jakieś trudności podczas instalacji?
Długość była taka sama, nie było trudności z wymianą, dobry dostęp, po zdjęciu tylnej ścianki, podłączona została jak poprzednia grzałka, krańcowe podłączenia, pośrodku kabel uziemienia
Pralka BOSCH WAW 28550/01 (6 lat stara) Grzałka nie grzeje wody
Tydzień temu nastawiłem pranie, i w pewnym momencie zauważyłem, że monitor pralki jest ciemny.
Myślałem, że zapomniałem ją włączyć.... naciskam włącznik sieci i nic, nawet monitor się nie zaświecił.
Poszedłem do skrzynki bezpieczników, no i bezpiecznik był wyłączony, włączyłem, poszedłem do kuchni, pralka chodzi.
Może ze 2 minuty i znowu poszedł bezpiecznik..... już we wcześniejszej pralce również miałem podobną sytuację... więc pomyślałem, zapewne grzałka,
wyłączyłem ją z sieci i zmierzyłem miernikiem i faktycznie miała przebicie na uziemieniu.
Wymontowałem ją i była przerdzewiała, po 6 latach pracy,
zmierzyłem czujnik temperatury, był w porządku, opór spadał po włożeniu do ciepłej wody.
Zamówiłem, założyłem, podkręcałem wszystko i pierwszą pracę ustawiłem na programatorze na wypompowanie wody.
Ponieważ pralka jakiś czas chodziła i prała przed popsuciem się.
Wszystko zdawało się być ok. Poczułem nawet zapach ciepłego proszku do prania.
Wypompowywanie trwało niecałą minutę, pralka była bez wody jeszcze, i zakończyła pracę programu prania.
Postanowiłem włączyć program, aby sprawdzić, czy gdzieś nie cieknie. O dziwo program miał trwać 2 godziny 41 minut.
Ok, pomyślałem, i poczekałem aż do końca programu. Międzyczasie sprawdzałem, czy woda się zagrzała.....
NEGATYWNIE, na monitorze temperatura WIDNIAŁA 90 stopni (program dla alergików był włączony),
a w rzeczywistości szkło drzwi było zimne.....
Teraz mam kilka pytań do fachowców;
- czy nowa grzałka mogła się przepalić bez wody, kiedy był włączony program wypompowywania? (Grzała w tym momencie)
Przecież grzałki mają w sobie bezpiecznik termiczny, czy jestem w błędzie? Powinno przerwać grzanie...
- czy grzałka grzeje podczas końcowej pracy programu np. jak w punkcie wyżej? Choć stan wody wydaje mi się był poniżej połowy drzwi....
- gdzie znajduje się czujnik poziomu stanu wody? Jak wygląda?
- co mam jeszcze sprawdzić i gdzie się owa część znajduje?
- czy jeszcze coś mogło się spalić poza grzałką? Nie była grzałka oryginalna, ale przez serwis polecona, gdzie została zakupiona.
Poza tym wszystko w niej działa prawidłowo, zrobiłem jeszcze małe pranie, żeby sprawdzić....
Na razie czekam na podpowiedzi, zanim ją znowuż rozbiorę na czynniki pierwsze.
Za podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
AI: Jaki dokładnie typ lub marka nowej grzałki została zainstalowana? Czy posiada ona wbudowany bezpiecznik termiczny?
2000 W, posiada bezpiecznik termiczny
AI: Czy możesz opisać, jak dokładnie została zainstalowana nowa grzałka? Czy były jakieś trudności podczas instalacji?
Długość była taka sama, nie było trudności z wymianą, dobry dostęp, po zdjęciu tylnej ścianki, podłączona została jak poprzednia grzałka, krańcowe podłączenia, pośrodku kabel uziemienia