Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka bosch wlf20261pl - wywala bezpiecznik

07 Cze 2015 15:19 1266 3
  • Poziom 9  
    Witam

Problem jak w temacie. Po włączeniu dowolnego programu prania, pompka normalnie pompuje wodę, bęben się obraca na wolnych obrotach, trochę w lewo trochę w prawo. Tak przez jakiś czas. Przy drugiej próbie dolewania wody przez pompkę i obrocie bębna, po sekundzie wywala bezpiecznik różnicowo prądowy. Za każdym razem na różnych programach prania. Gdy włączę potem program wirowanie (aby opróżnić pralkę) , pralka normalnie wypompowuje wodę i wywirowywuje pranie.

Dodam, że znalazłem na forum temat, w którym ktoś opisuje podobny problem i na końcu stwierdza, że to grzałka jest spalona. Zgodnie z filmikiem w tym temacie, rozmontowałem pralkę i wyjąłem grzałkę. Była mocno zakamieniona, przeczyściłem ją i sprawdziłem miernikiem - nie ma przebicia, nie wygląda na uszkodzoną. Zamontowałem, problem bez zmian.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być (chyba, że to rzeczywiście wina grzałki?) Mogę wymienić grzałkę na nową, ale nie chciałbym inwestować nie potrzebnie, jeśli się okaże, że pralka jest do wyrzucenia. Zamiennik znalazłem w internecie po 60zł, ale oryginał już 199 zł.

Łukasz
  • Poziom 38  
    Sprawdź wszystkie połączenia (kostki) w pralce może któreś jest zalane wodą ? Lub uszkodzony elektrozawór ?

Sprawdź dokładnie w jakim momencie Zadziała RCD ;) Jeśli w momencie uruchomienia grzałki przez sterownik to wiadomo że będzie uszkodzona grzałka bądź przewody zasilające.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Odłącz przewody zasilające grzałkę i uruchom pralkę. jeśli nie wyrzuci zabezpieczenia różnicowo-prądowego po 10-15 minutach to czas na wymianę grzałki.
  • Poziom 9  
    Okazało się, że to jednak grzałka ;) dzięki za pomoc