Witam
Mam problem z Samsungiem Galaxy A52-5G SM-A526B. Z tego co pamiętam, Android 14 oraz One UI 6.0.
Prawdopodobnie wykrzaczył się system. Mianowicie ekran w telefonie nie włącza się. Słychać podpięcie pod ładowarkę oraz do komputera, jednak Windows nie wykrywa go. Tak samo jestem pewien, że przycisk włączenia działa, bo po podwójnym wciśnięciu zapala się latarka, jednak wzywanie SOS poprzez wielokrotne wciśnięcie nie działa.
Wszystko zaczęło się od migotania różnych kolorów oraz pasków na ekranie, gdy był słaby zasięg sieci. Zdarzało się to sporadycznie już od kiedy telefon był nowy, jednak ostatnio coraz częściej, aż do ostatniej środy, gdzie telefon zaczął świrować właśnie w taki sposób jak przy braku zasięgu, jednak zasięg normalnie działał, a telefonu nie dało się normalnie użytkować poprzez te migotanie kolorów na ekranie.
Dnia następnego tylko się pogorszyło, nadal było tak samo oraz telefon przestał wybudzać się po wciśnięciu przycisku za pierwszym razem, tylko mniej więcej za 4/5 lub po kilkukrotnym podłączeniu ładowarki. Natomiast poprawiło się po wyjęciu karty SIM, migotania prawie ustały, jednak teraz wybudzenie telefonu za pomocą przycisku wymagało naprawdę wielu prób. Zauważyłem również, że telefon podczas tego migotania freezował się i pomagało tylko zgaszenie ekranu i ponowne uruchomienie.
Pod wieczór tego samego dnia telefon włączył się na kodzie odblokowania, próbowałem go odblokować, jednak w połowie kodu zaciął się i po wyłączeniu ekranu przyciskiem już się ani razu nie włączył. Po tej sytuacji próbowałem wielokrotnie wybudzić telefon, jednak żadna metoda nie była skuteczna.
Dzisiaj chciałem zrobić backup danych, jednak jedynie co to słyszę dźwięk podłączenia do ładowania oraz powiadomienie (prawdopodobnie prośba o włączenie trybu debugowania USB). Oczywiście, gdy telefon jeszcze działał, resetowałem go kilkukrotnie, jednak nic nie pomagało. Później starałem się wejść w tryb recovery mode za pomocą przycisków i zauważyłem, że ekran włączył się na nazwie modelu podczas uruchamiania, po czym pojawiły się kolorowe paski i natychmiastowo ekran pokazał jakiś krzywy i trochę rozmazany błękitny obraz z białym wykrzyknikiem, obok którego pisało coś typu "Android System OS ....." i dalej nie doczytałem. Po tej sytuacji ekran telefonu ani razu już się nie włączył, mimo wielokrotnego resetowania przyciskami. Zauważyłem również, że samochód po sparowaniu z telefonem wyświetla ostatnie połączenia itd. itp., oprócz książki telefonicznej, która znika po 10 sekundach, informując, że nie ma żadnych kontaktów, mimo pokazania ich przez około 10 sekund. Również nie słychać automatycznego włączenia Yanosika.
Tak więc szukam teraz jakiegoś sposobu, żeby zgrać możliwie jak najwięcej danych z tego telefonu. Próbowałem już Smart Switch, jakichś innych aplikacji do tego przeznaczonych, jednak żadna z nich nie wykrywała telefonu, tak samo z trybem recovery mode oraz innymi. Nic nie wyświetla się na ekranie, więc nie mam pomysłu, co zrobić, żeby przywrócić dane.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź
AI: Czy próbowałeś użyć innego kabla USB lub portu USB, aby sprawdzić, czy telefon zostanie wykryty przez komputer?
Tak, to nie wina kabla oraz portu USB, testowałem na komputerze oraz laptopie, na żadnym z tych urządzeń nie wykrywa.
AI: Czy masz możliwość przetestowania karty SIM w innym urządzeniu lub użycia telefonu bez karty SIM, aby sprawdzić, czy to wpływa na problem?
Tak, przetestowałem i na innym telefonie karta SIM działa normalnie.
Mam problem z Samsungiem Galaxy A52-5G SM-A526B. Z tego co pamiętam, Android 14 oraz One UI 6.0.
Prawdopodobnie wykrzaczył się system. Mianowicie ekran w telefonie nie włącza się. Słychać podpięcie pod ładowarkę oraz do komputera, jednak Windows nie wykrywa go. Tak samo jestem pewien, że przycisk włączenia działa, bo po podwójnym wciśnięciu zapala się latarka, jednak wzywanie SOS poprzez wielokrotne wciśnięcie nie działa.
Wszystko zaczęło się od migotania różnych kolorów oraz pasków na ekranie, gdy był słaby zasięg sieci. Zdarzało się to sporadycznie już od kiedy telefon był nowy, jednak ostatnio coraz częściej, aż do ostatniej środy, gdzie telefon zaczął świrować właśnie w taki sposób jak przy braku zasięgu, jednak zasięg normalnie działał, a telefonu nie dało się normalnie użytkować poprzez te migotanie kolorów na ekranie.
Dnia następnego tylko się pogorszyło, nadal było tak samo oraz telefon przestał wybudzać się po wciśnięciu przycisku za pierwszym razem, tylko mniej więcej za 4/5 lub po kilkukrotnym podłączeniu ładowarki. Natomiast poprawiło się po wyjęciu karty SIM, migotania prawie ustały, jednak teraz wybudzenie telefonu za pomocą przycisku wymagało naprawdę wielu prób. Zauważyłem również, że telefon podczas tego migotania freezował się i pomagało tylko zgaszenie ekranu i ponowne uruchomienie.
Pod wieczór tego samego dnia telefon włączył się na kodzie odblokowania, próbowałem go odblokować, jednak w połowie kodu zaciął się i po wyłączeniu ekranu przyciskiem już się ani razu nie włączył. Po tej sytuacji próbowałem wielokrotnie wybudzić telefon, jednak żadna metoda nie była skuteczna.
Dzisiaj chciałem zrobić backup danych, jednak jedynie co to słyszę dźwięk podłączenia do ładowania oraz powiadomienie (prawdopodobnie prośba o włączenie trybu debugowania USB). Oczywiście, gdy telefon jeszcze działał, resetowałem go kilkukrotnie, jednak nic nie pomagało. Później starałem się wejść w tryb recovery mode za pomocą przycisków i zauważyłem, że ekran włączył się na nazwie modelu podczas uruchamiania, po czym pojawiły się kolorowe paski i natychmiastowo ekran pokazał jakiś krzywy i trochę rozmazany błękitny obraz z białym wykrzyknikiem, obok którego pisało coś typu "Android System OS ....." i dalej nie doczytałem. Po tej sytuacji ekran telefonu ani razu już się nie włączył, mimo wielokrotnego resetowania przyciskami. Zauważyłem również, że samochód po sparowaniu z telefonem wyświetla ostatnie połączenia itd. itp., oprócz książki telefonicznej, która znika po 10 sekundach, informując, że nie ma żadnych kontaktów, mimo pokazania ich przez około 10 sekund. Również nie słychać automatycznego włączenia Yanosika.
Tak więc szukam teraz jakiegoś sposobu, żeby zgrać możliwie jak najwięcej danych z tego telefonu. Próbowałem już Smart Switch, jakichś innych aplikacji do tego przeznaczonych, jednak żadna z nich nie wykrywała telefonu, tak samo z trybem recovery mode oraz innymi. Nic nie wyświetla się na ekranie, więc nie mam pomysłu, co zrobić, żeby przywrócić dane.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź
AI: Czy próbowałeś użyć innego kabla USB lub portu USB, aby sprawdzić, czy telefon zostanie wykryty przez komputer?
Tak, to nie wina kabla oraz portu USB, testowałem na komputerze oraz laptopie, na żadnym z tych urządzeń nie wykrywa.
AI: Czy masz możliwość przetestowania karty SIM w innym urządzeniu lub użycia telefonu bez karty SIM, aby sprawdzić, czy to wpływa na problem?
Tak, przetestowałem i na innym telefonie karta SIM działa normalnie.