Posiadam multimetr analogowy ZSRR o symbolu 43104, taki jest w tym wątku:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3871239.html#19876616
Niestety woltomierz napięcia stałego przekłamuje wartości, np. 1,55 V wskazuje jako 1,3 V.
Dodatkowo omomierz w ogóle nie działa.
Załączam schemat znaleziony gdzieś na rosyjskiej stronie
Chciałbym ustalić, czy mechanizm pomiarowy jest uszkodzony, czy ktoś nieumiejętnie grzebał w mierniku i da się naprawić.
Mam takie pytania:
1. Jaka jest droga przepływu prądu - obwód omomierza na zakresie np. 1 kΩ?
2. Do czego służą potencjometry montażowe R32, R33?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3871239.html#19876616
Niestety woltomierz napięcia stałego przekłamuje wartości, np. 1,55 V wskazuje jako 1,3 V.
Dodatkowo omomierz w ogóle nie działa.
Załączam schemat znaleziony gdzieś na rosyjskiej stronie
Chciałbym ustalić, czy mechanizm pomiarowy jest uszkodzony, czy ktoś nieumiejętnie grzebał w mierniku i da się naprawić.
Mam takie pytania:
1. Jaka jest droga przepływu prądu - obwód omomierza na zakresie np. 1 kΩ?
2. Do czego służą potencjometry montażowe R32, R33?