Witam,
ostatnio musiałem zmienić starą kartę mini SIM (Plus Mega III z 2004 r.) na 3-SIM (multi SIM), ponieważ użytkownicy innych sieci niż Plus otrzymywali mylący komunikat o nieistniejącym numerze abonenta w przypadku, gdy telefon był wylogowany z sieci. Problem występował na kilku telefonach i został najwyraźniej dzięki temu rozwiązany. Niestety na jednym ze starych telefonów 2G (Panasonic G450), po włączeniu telefonu otrzymuję komunikat "Brak karty SIM". Oczywiście karta jest umieszczona w gnieździe karty jak mini SIM, wygląda być poprawnie wypozycjonowana względem styków złącza telefonu i nawet jej dociskanie w celu poprawy styku nie pomaga. Ponadto inna stara karta SIM od Orange (również 3-SIM), z opisem LTE, czyli z okresu, gdzie najnowszą techniką było LTE (4G) a nie ja, to zapewne jest w przypadku mojej nowej karty, czyli 5G, jest wykrywana przez ten telefon. Inne telefony, które wykrywają tę kartę to: NOKIA 6310i, NOKIA N97 i Xiaomi Redmi Note 7 ale ten ostatni to wiadomo nie powinien sprawiać problemów ze współczesną kartą.
Skontaktowałem się w tej sprawie z salonem Plusa, w którym mi tę kartę wydano i w którym mnie zapewniano, że na starych telefonach też będzie działać, z biurem obsługi klienta i z jednym z lokalnych serwisów telefonów komórkowych i nikt nie potrafił mi jednoznacznie powiedzieć, czy mogę tu mieć do czynienia z brakiem kompatybilności. Porady, jakie usłyszałem to właśnie próba innej kary SIM, dociśnięcie jej, wymiana jeszcze raz na nową, bo może być wadliwa.
Nie jest to na pewno kwestia SIMlock'a, ponieważ po pierwsze telefon ten ma tę blokadę usuniętą a po drugie mam drugi taki sam z SIMlock'iem i w przypadku włączenia go z kartą Orange pojawia się komunikat "SIM nieważny"
Żeby uniknąć niepotrzebnej wymiany karty SIM na kolejną, co pewnie niczego nie zmieni, i prób zakupu startera przedpłaconego z Plusa, postanowiłem wcześniej poradzić się w tutejszej społeczności fachowców.
Czy Panowie - a i być może Panie - potrafią jednoznacznie powiedzieć, czego może to być przyczyna. Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem i potwierdził jego przyczynę?
ostatnio musiałem zmienić starą kartę mini SIM (Plus Mega III z 2004 r.) na 3-SIM (multi SIM), ponieważ użytkownicy innych sieci niż Plus otrzymywali mylący komunikat o nieistniejącym numerze abonenta w przypadku, gdy telefon był wylogowany z sieci. Problem występował na kilku telefonach i został najwyraźniej dzięki temu rozwiązany. Niestety na jednym ze starych telefonów 2G (Panasonic G450), po włączeniu telefonu otrzymuję komunikat "Brak karty SIM". Oczywiście karta jest umieszczona w gnieździe karty jak mini SIM, wygląda być poprawnie wypozycjonowana względem styków złącza telefonu i nawet jej dociskanie w celu poprawy styku nie pomaga. Ponadto inna stara karta SIM od Orange (również 3-SIM), z opisem LTE, czyli z okresu, gdzie najnowszą techniką było LTE (4G) a nie ja, to zapewne jest w przypadku mojej nowej karty, czyli 5G, jest wykrywana przez ten telefon. Inne telefony, które wykrywają tę kartę to: NOKIA 6310i, NOKIA N97 i Xiaomi Redmi Note 7 ale ten ostatni to wiadomo nie powinien sprawiać problemów ze współczesną kartą.
Skontaktowałem się w tej sprawie z salonem Plusa, w którym mi tę kartę wydano i w którym mnie zapewniano, że na starych telefonach też będzie działać, z biurem obsługi klienta i z jednym z lokalnych serwisów telefonów komórkowych i nikt nie potrafił mi jednoznacznie powiedzieć, czy mogę tu mieć do czynienia z brakiem kompatybilności. Porady, jakie usłyszałem to właśnie próba innej kary SIM, dociśnięcie jej, wymiana jeszcze raz na nową, bo może być wadliwa.
Nie jest to na pewno kwestia SIMlock'a, ponieważ po pierwsze telefon ten ma tę blokadę usuniętą a po drugie mam drugi taki sam z SIMlock'iem i w przypadku włączenia go z kartą Orange pojawia się komunikat "SIM nieważny"
Żeby uniknąć niepotrzebnej wymiany karty SIM na kolejną, co pewnie niczego nie zmieni, i prób zakupu startera przedpłaconego z Plusa, postanowiłem wcześniej poradzić się w tutejszej społeczności fachowców.
Czy Panowie - a i być może Panie - potrafią jednoznacznie powiedzieć, czego może to być przyczyna. Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem i potwierdził jego przyczynę?