Witam. Jestem Mateusz. Od dawna już korzystam z forum Elektroda i z góry dziękuję wszystkim, którzy do tej pory mi pomogli.
Mam problem z czujnikiem pedału sprzęgła w Renault Laguna 3 2.0 M4R704.
Po sprawdzeniu samochodu Delphi mam kilka opcji testu pedału sprzęgła. Zauważyłem, że 2 krańcowe odczyty, początek ruchu oraz koniec ruchu sprzęgła, są sprawne, natomiast potencjometr pedału sprzęgła w grupie ABS/ESP stoi na 73 procent. W samochodzie wyświetla się ikonka klucza wraz z informacją „Sprawdź samochód”, natomiast nie ma żadnych błędów przez OBD. Proszę o niedoradzanie mi, bym pojechał do mechanika. Byłem już u kilku i niestety zawsze się kończy na niczym albo na próbie naciągnięcia, dlatego też kupiłem sobie interfejs i staram się samemu rozwiązać problem. Dodatkowo lubię samemu pogrzebać. Niestety, pomimo że nie jestem noga w mechanice, to elektryka jest moją piętą Achillesową. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć, który to czujnik wysyła sygnał 73 procent, a który pozycję start i koniec? Podejrzewam, że ten z ruchomym ramieniem to jest ten, co jest zawieszony na 73 procent, a ten, który wygląda jak czujnik stopu, to jest ten sprawny. Czy mój tok rozumowania jest całkowicie błędny i powinienem szukać problemu gdzie indziej? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Mam problem z czujnikiem pedału sprzęgła w Renault Laguna 3 2.0 M4R704.
Po sprawdzeniu samochodu Delphi mam kilka opcji testu pedału sprzęgła. Zauważyłem, że 2 krańcowe odczyty, początek ruchu oraz koniec ruchu sprzęgła, są sprawne, natomiast potencjometr pedału sprzęgła w grupie ABS/ESP stoi na 73 procent. W samochodzie wyświetla się ikonka klucza wraz z informacją „Sprawdź samochód”, natomiast nie ma żadnych błędów przez OBD. Proszę o niedoradzanie mi, bym pojechał do mechanika. Byłem już u kilku i niestety zawsze się kończy na niczym albo na próbie naciągnięcia, dlatego też kupiłem sobie interfejs i staram się samemu rozwiązać problem. Dodatkowo lubię samemu pogrzebać. Niestety, pomimo że nie jestem noga w mechanice, to elektryka jest moją piętą Achillesową. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć, który to czujnik wysyła sygnał 73 procent, a który pozycję start i koniec? Podejrzewam, że ten z ruchomym ramieniem to jest ten, co jest zawieszony na 73 procent, a ten, który wygląda jak czujnik stopu, to jest ten sprawny. Czy mój tok rozumowania jest całkowicie błędny i powinienem szukać problemu gdzie indziej? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.