Witam Was, moja Astra H 1.7 CDTI ma kłopoty z odpalaniem, długo kręci, niemalże graniczy to z cudem, patrzyłem interfejsem i nie ma błędów z silnikiem, jedynie U2100, U2113, U2116, U2140, U2117. Opiszę również anomalię, mianowicie podczas upałów auto nie odpala całkowicie, jedynie przy pomocy plaka. Mechanik mówi, że do wymiany jest moduł CIM. Co o tym sądzicie, oraz czy macie jakieś rozwiązanie na ten temat?
AI: Czy problem z odpalaniem występuje tylko podczas upałów/na rozgrzanym silniku, czy również na zimnym silniku (np. rano po nocy)?
Na zimnym silniku długo kręci, dopiero podczas upałów problem się nasila i auto nie odpala.
AI: Jakie czynności diagnostyczne lub naprawcze były już wykonywane oprócz sprawdzenia błędów i sugestii wymiany modułu CIM (np. sprawdzanie akumulatora, rozrusznika, czujników, instalacji)?
Sprawdzenie wtrysków.
AI: Czy problem z odpalaniem występuje tylko podczas upałów/na rozgrzanym silniku, czy również na zimnym silniku (np. rano po nocy)?
Na zimnym silniku długo kręci, dopiero podczas upałów problem się nasila i auto nie odpala.
AI: Jakie czynności diagnostyczne lub naprawcze były już wykonywane oprócz sprawdzenia błędów i sugestii wymiany modułu CIM (np. sprawdzanie akumulatora, rozrusznika, czujników, instalacji)?
Sprawdzenie wtrysków.