Zamrażarka Bosch FD9007
Mam taki problem. Skala na pokrętle jest 0–4 i jest jeszcze S (szybki). Wiem, że właściwa temperatura powinna być -18 °C. Gdy ustawiam na minimum, czyli "1", temperatura jest około -22 °C, nawet -25 °C. Więc trochę za nisko, ale nie da się zejść niżej, bo wyłączę zamrażarkę. Gdy ustawiam wyżej, np. "3" czy "4", to temperatura spada do blisko -30 stopni (Syberia). Podejrzewam termostat. Kupiłem zamiennik w sklepie z częściami AGD, bo oryginalny kosztuje tyle co cała zamrażarka.
Proszę o pomoc.
Czy zamiennik jest właściwy? Zamieszczam fotki termostatu i tabliczki znamionowej zamrażarki. Drugie pytanie... czy moja diagnoza jest właściwa? Czy to termostat? Zamrażarka ma już trochę lat.
Poprawiłem TONI_2003
Mam taki problem. Skala na pokrętle jest 0–4 i jest jeszcze S (szybki). Wiem, że właściwa temperatura powinna być -18 °C. Gdy ustawiam na minimum, czyli "1", temperatura jest około -22 °C, nawet -25 °C. Więc trochę za nisko, ale nie da się zejść niżej, bo wyłączę zamrażarkę. Gdy ustawiam wyżej, np. "3" czy "4", to temperatura spada do blisko -30 stopni (Syberia). Podejrzewam termostat. Kupiłem zamiennik w sklepie z częściami AGD, bo oryginalny kosztuje tyle co cała zamrażarka.
Proszę o pomoc.
Czy zamiennik jest właściwy? Zamieszczam fotki termostatu i tabliczki znamionowej zamrażarki. Drugie pytanie... czy moja diagnoza jest właściwa? Czy to termostat? Zamrażarka ma już trochę lat.