logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zasilacz ATX, który nie posiada w ogóle linii napięcia -5V?

cobras 16 Kwi 2003 16:19 2512 3
REKLAMA
  • #1 189257
    cobras
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 4
    Ocena: 43
    Dostałem zasilacz ATX, który nie posiada w ogóle linii napięcia -5V.
    Po prostu we wtyku do zasilania płyty głównej nie ma białego kabelka (chyba końcówka 18). Tabliczka znamionowa nie opisuje napięcia -5V, a na płytce zasilacza także nie ma żadnego wyprowadzenia na to napięcie.
    Do czego służyły te zasilacze i czy można w jakiś prosty sposób dorobić brakujące napięcie, a jeśli tak to jak?
  • REKLAMA
  • #2 189271
    Stasiu z NH
    Poziom 12  
    Posty: 41
    A może to jest ATX v.1.0- czyli jeden z pierwszych :?:
  • REKLAMA
  • #3 189272
    brombal
    Poziom 19  
    Posty: 325
    Pomógł: 12
    Ocena: 25
    Dorobić się da, ale nie jest to takie proste do opisania musisz przeanalizować schemat do jakiegokolwiek zasilacz ATX, a zasilacz najprawdopodobniej pochodzi z automatu do gier .
    Pozdrawiam
  • #4 189464
    cobras
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 4
    Ocena: 43
    Dzięki za informację, ale am jeszcze dodatkowe pytanie.
    Czy dobudowanie modułu stabilizatora -5V będzie działać prawidłowo tj. czy coś takiego może się udać i czy nie będzie to groźne dla komputera.
    Szczegóły na załączonym obrazku.
    Zasilacz ATX, który nie posiada w ogóle linii napięcia -5V?
REKLAMA