Dostałem zasilacz ATX, który nie posiada w ogóle linii napięcia -5V.
Po prostu we wtyku do zasilania płyty głównej nie ma białego kabelka (chyba końcówka 18). Tabliczka znamionowa nie opisuje napięcia -5V, a na płytce zasilacza także nie ma żadnego wyprowadzenia na to napięcie.
Do czego służyły te zasilacze i czy można w jakiś prosty sposób dorobić brakujące napięcie, a jeśli tak to jak?
Po prostu we wtyku do zasilania płyty głównej nie ma białego kabelka (chyba końcówka 18). Tabliczka znamionowa nie opisuje napięcia -5V, a na płytce zasilacza także nie ma żadnego wyprowadzenia na to napięcie.
Do czego służyły te zasilacze i czy można w jakiś prosty sposób dorobić brakujące napięcie, a jeśli tak to jak?