Witam. Posiadam Seata Ibizę (6J) 1,2 MPI z 2012 roku. Od jakiegoś czasu zauważyłem w aucie, że nawiew działa pulsacyjnie - tak jakby falował. Po przeczesaniu odpowiedniej grupy na FB dowiedziałem się, że winowajcą jest silniczek klapy obiegu zamkniętego. No i faktycznie, przy otwartym obiegu wykonuje on lekkie ruchy samoczynnie - zatrzymuje się dopiero po włączeniu obiegu zamkniętego. Rozebrałem silniczek i zgodnie z sugestiami wyczyściłem płytkę z potencjometrem, jednak nic to nie dało. Znajomy elektryk sprawdził mi potencjometr i jest on zepsuty. Niestety nie posiada on żadnych oznaczeń. Czy ktoś z was orientuje się, jaki jest symbol poprawnego potencjometru? Dodaję zdjęcia silniczka, płytki z potencjometrem.