Witam.
Proszę o pomoc w zastosowaniu diody IR ze starego pilota TV do wykrywania światła i sterowania tranzystorem OSG60R092HF (taki mam ze starego zasilacza PC).
Mam miernik UT33C+ i wyszło mi, że oświetlona (ta dioda) generuje około >400mV, a zaciemniona około <40mV.
Może ktoś jest w stanie wygenerować jakiś prosty schemacik na kilku elementach, żeby to zagrało?
"Projekt" ma za zadanie włączać wentylator w łazience po włączeniu światła.
Proszę o pomoc w zastosowaniu diody IR ze starego pilota TV do wykrywania światła i sterowania tranzystorem OSG60R092HF (taki mam ze starego zasilacza PC).
Mam miernik UT33C+ i wyszło mi, że oświetlona (ta dioda) generuje około >400mV, a zaciemniona około <40mV.
Może ktoś jest w stanie wygenerować jakiś prosty schemacik na kilku elementach, żeby to zagrało?
"Projekt" ma za zadanie włączać wentylator w łazience po włączeniu światła.