logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wyregulować podłogówkę z mieszaczem i kaloryfery na 2p. – sterowanie strefami

luki2604 13 Cze 2025 20:39 228 3
REKLAMA
  • #1 21578542
    luki2604
    Poziom 13  
    Posty: 180
    Pomógł: 2
    Ocena: 41
    Hej, w sezonie grzewczym miałem problem z ogrzewaniem- dom 2 piętrowy. Na 1p podłogówka z pompą (na zdjęciu), na 2p. kaloryfery z głowicami termostatycznymi.
    Do pieca podłączyłem bezprzewodowy programator i ustawiam go tam, gdzie aktualnie przebywam. Efekt mam taki, że gdy jestem z programatorem na 2p to kaloryfery grzeją na tyle długo, że na 1p. (podlogowka) jest za gorąco.
    Natomiast jak jestem z programatorem na 1p. i nagrzeje podłogówka to na 2p jest jeszcze zimno ( kaloryfery nie nadążają).
    Czy nastawami na pompie można jakąś doregulować podłogówkę pod kątem kaloryferów na 2p? Ktoś mi wspomnial, że mam tu mieszacz i nim się reguluje- to 1 czy 2 nastawnik?
    Jak wyregulować podłogówkę z mieszaczem i kaloryfery na 2p. – sterowanie strefami
  • REKLAMA
  • #2 21578677
    PchlaW81
    Poziom 31  
    Posty: 2070
    Pomógł: 188
    Ocena: 477
    Jak ma być komfort to powinny być dwie strefy grzewcze.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21578925
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA