Hej, w sezonie grzewczym miałem problem z ogrzewaniem- dom 2 piętrowy. Na 1p podłogówka z pompą (na zdjęciu), na 2p. kaloryfery z głowicami termostatycznymi.
Do pieca podłączyłem bezprzewodowy programator i ustawiam go tam, gdzie aktualnie przebywam. Efekt mam taki, że gdy jestem z programatorem na 2p to kaloryfery grzeją na tyle długo, że na 1p. (podlogowka) jest za gorąco.
Natomiast jak jestem z programatorem na 1p. i nagrzeje podłogówka to na 2p jest jeszcze zimno ( kaloryfery nie nadążają).
Czy nastawami na pompie można jakąś doregulować podłogówkę pod kątem kaloryferów na 2p? Ktoś mi wspomnial, że mam tu mieszacz i nim się reguluje- to 1 czy 2 nastawnik?
Do pieca podłączyłem bezprzewodowy programator i ustawiam go tam, gdzie aktualnie przebywam. Efekt mam taki, że gdy jestem z programatorem na 2p to kaloryfery grzeją na tyle długo, że na 1p. (podlogowka) jest za gorąco.
Natomiast jak jestem z programatorem na 1p. i nagrzeje podłogówka to na 2p jest jeszcze zimno ( kaloryfery nie nadążają).
Czy nastawami na pompie można jakąś doregulować podłogówkę pod kątem kaloryferów na 2p? Ktoś mi wspomnial, że mam tu mieszacz i nim się reguluje- to 1 czy 2 nastawnik?