Witam,
Miałem ciekawy przypadek i chętnie zapytam o opinie.
Zbudowałem komputer na podzespołach: x870e rog strix gaming WiFi / Ryzen 9800x3d, Kingston Fury 6000 CL30 / Endorfy Supremo FM6 850W 80 PLUS.
Po złożeniu komputera miałem problem z kodami błędu na wyświetlaczu płyty 15/46 i lampką RAM. Odpalałem z jednej kości w każdym slocie i druga kość tak samo, komputer nie dawał obrazu, a wentylatory się restartowały non stop. Flashowałem BIOS do najnowszego i to samo. Zaniosłem kompa do pogotowia informatycznego, gość próbował inne kości RAM i był ten sam problem, wpinał inną grafikę, testował inny zasilacz. I nic, nadal był błąd 15 i 46 i dioda RAM-u na czerwono. Nagle zadzwonił i mówi, że komp odpalił i gotowy jest do odbioru. Nie chciał za chiny powiedzieć, jak to zrobił, zauważyłem tylko, że RAM zmieniał z 6000 na 4800 i jak przyszedłem odebrać kompa, pytał, jakie były kości RAM i ustawił 6000 w BIOS-ie. Wiecie może, co typ zrobił? Bo nie chciał za chiny powiedzieć.
Miałem ciekawy przypadek i chętnie zapytam o opinie.
Zbudowałem komputer na podzespołach: x870e rog strix gaming WiFi / Ryzen 9800x3d, Kingston Fury 6000 CL30 / Endorfy Supremo FM6 850W 80 PLUS.
Po złożeniu komputera miałem problem z kodami błędu na wyświetlaczu płyty 15/46 i lampką RAM. Odpalałem z jednej kości w każdym slocie i druga kość tak samo, komputer nie dawał obrazu, a wentylatory się restartowały non stop. Flashowałem BIOS do najnowszego i to samo. Zaniosłem kompa do pogotowia informatycznego, gość próbował inne kości RAM i był ten sam problem, wpinał inną grafikę, testował inny zasilacz. I nic, nadal był błąd 15 i 46 i dioda RAM-u na czerwono. Nagle zadzwonił i mówi, że komp odpalił i gotowy jest do odbioru. Nie chciał za chiny powiedzieć, jak to zrobił, zauważyłem tylko, że RAM zmieniał z 6000 na 4800 i jak przyszedłem odebrać kompa, pytał, jakie były kości RAM i ustawił 6000 w BIOS-ie. Wiecie może, co typ zrobił? Bo nie chciał za chiny powiedzieć.