Dzień dobry.
Obecnie posiadamy w firmie centralę telefoniczną Slican, ale jest zalecenie, aby wrócić do poprzedniej już skonfigurowanej centrali marki Siemens. Niestety nie byłem przy procesie demontażu, a centrala została umieszczona w kartonie. Mam ją na stole i próbuję się z nią skomunikować, lecz brakło mi pomysłów.
Posiadam program HiPath 3000C.
Centrala posiada 2 złącza LPT i nic poza tym.
Posiada 8 kart, ale napiszę tylko te, które mają włożone wtyczki, bo rozumiem, że pozostałe złącza nie były wykorzystywane:
6 – Karta 8SLA FC – 8 analogowych interfejsów a/b dla tradycyjnych telefonów
7 – Karta SLU8 – cyfrowy moduł abonencki
8 – Karta STL2S ISDN – możliwe podłączenie 2 łączy ISDN2 (4 kanały łącznie)
9 – Karta TLA4 – impulsowa płyta systemowa z 4 analogowymi liniami miejskimi do wybierania impulsowego i systemu wybierania DTMF.
Próbowałem kablem Com to LPT (niestety nieoryginalny i nie dam głowy, czy dobrze połączony), w ustawieniach wybrałem mój numer COM i połączenie bezpośrednie, ale pisze, że PBX jest wyłączone. Zainstalowałem też modem i próbowałem się połączyć (włożyłem do jednego z gniazd w karcie 8).
Do tego jest jeszcze urządzenie na kartę SIM – MC200GMV1 oraz transmiter COM1, COM2 (brak oznaczenia, ale widać go na zdjęciach).
Reasumując
Przede mną na pewno jeszcze wiele problemów, ale nie ruszę z tematem, jak się z centralką nie skomunikuję.
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, co może mnie naprowadzić na odpowiedni tor myślenia. Jak to mówią, co dwie głowy, to nie jedna
.
Pozdrawiam. Miłosz.
AI: Czy centrala jest obecnie podłączona do zasilania i czy widać, że się uruchamia (np. świecą się jakieś diody, słychać sygnały, wentylator itp.)?
Tak
Obecnie posiadamy w firmie centralę telefoniczną Slican, ale jest zalecenie, aby wrócić do poprzedniej już skonfigurowanej centrali marki Siemens. Niestety nie byłem przy procesie demontażu, a centrala została umieszczona w kartonie. Mam ją na stole i próbuję się z nią skomunikować, lecz brakło mi pomysłów.
Posiadam program HiPath 3000C.
Centrala posiada 2 złącza LPT i nic poza tym.
Posiada 8 kart, ale napiszę tylko te, które mają włożone wtyczki, bo rozumiem, że pozostałe złącza nie były wykorzystywane:
6 – Karta 8SLA FC – 8 analogowych interfejsów a/b dla tradycyjnych telefonów
7 – Karta SLU8 – cyfrowy moduł abonencki
8 – Karta STL2S ISDN – możliwe podłączenie 2 łączy ISDN2 (4 kanały łącznie)
9 – Karta TLA4 – impulsowa płyta systemowa z 4 analogowymi liniami miejskimi do wybierania impulsowego i systemu wybierania DTMF.
Próbowałem kablem Com to LPT (niestety nieoryginalny i nie dam głowy, czy dobrze połączony), w ustawieniach wybrałem mój numer COM i połączenie bezpośrednie, ale pisze, że PBX jest wyłączone. Zainstalowałem też modem i próbowałem się połączyć (włożyłem do jednego z gniazd w karcie 8).
Do tego jest jeszcze urządzenie na kartę SIM – MC200GMV1 oraz transmiter COM1, COM2 (brak oznaczenia, ale widać go na zdjęciach).
Reasumując
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, co może mnie naprowadzić na odpowiedni tor myślenia. Jak to mówią, co dwie głowy, to nie jedna
Pozdrawiam. Miłosz.
AI: Czy centrala jest obecnie podłączona do zasilania i czy widać, że się uruchamia (np. świecą się jakieś diody, słychać sygnały, wentylator itp.)?
Tak