Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do Hipatch 3350/3550

27 Kwi 2007 15:29 4563 18
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc. Potrzebuję rzucić okiem na konfigurację ewentualnie coś przestawić. Proszę o namiar na soft oraz czym się podpiąć (jaki kabelek RS). Są jakieś hasła standardowe? Pozdrawiam rometo(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 24  
    Program to Menager3000 w zalezności od wersjii softu centrali musi byc odpowiednia wersja - zgodna w dół.
    Podpiąć sie mozna na kilka sposobów:
    1. RS - kabelek gdzies był schemat ale nie mogę sobie przyponiec gdzie (jak znajde to podrzucę)
    2. LAN - o ile ma zainstalowanego LIM'a (od wersji chyba 5 jest lim zawsze) lub karte VoIP
    3. za pomocą ISDN - tu są 3 opcje:
    3.1 są podłaczone linie ISDN z miasta (musi byc ustawiony numer dostepowy - jeden DDI na obsługe programowania) łączymy sie zdalnie za pomoca modemu ISDN - tez musimy miec linie ISDN
    3.2 mamy jeden port ISDN ustawiony jako wewnetrzny więc mozna sie do niego podłaczyc modem ISDN i jak wyżej
    3.3 podłączamy do aparatu Optiset lub Optipoin przystawke ISDN i mam y port ISDN do podłaczenia modemu
  • Poziom 37  
    A dokładnie soft do zarządzania nazywa się HiPath 3000 Manager E i można nim programować np. wszystkie typy central Siemensa z serii 3xxx.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Pełna nazwa zgadza sie a dodatkowo obsługuje tez Hicom150 w wersjach Point, Com i Office (jeszcze chyba starter ale w Polsce ich nie było)
  • Poziom 10  
    bulba1 napisał:
    Program to Menager3000 w zalezności od wersjii softu centrali musi byc odpowiednia wersja - zgodna w dół.
    Podpiąć sie mozna na kilka sposobów:
    1. RS - kabelek gdzies był schemat ale nie mogę sobie przyponiec gdzie (jak znajde to podrzucę)
    2. LAN - o ile ma zainstalowanego LIM'a (od wersji chyba 5 jest lim zawsze) lub karte VoIP
    3. za pomocą ISDN - tu są 3 opcje:
    3.1 są podłaczone linie ISDN z miasta (musi byc ustawiony numer dostepowy - jeden DDI na obsługe programowania) łączymy sie zdalnie za pomoca modemu ISDN - tez musimy miec linie ISDN
    3.2 mamy jeden port ISDN ustawiony jako wewnetrzny więc mozna sie do niego podłaczyc modem ISDN i jak wyżej
    3.3 podłączamy do aparatu Optiset lub Optipoin przystawke ISDN i mam y port ISDN do podłaczenia modemu

Mam centrale HiCom 150E i program Menager 3000
    Nie mogę sie z nią połączyć.
    Próbowałem sie połączyć poprzez RS kablem nullmodem i nic.
    LANu w centralce niestety nie posiadam.
    A jeśli chodzi o ISDN to nie wiem na jaki numer mam sie wdzwaniać, bo centralkę konfigurował ktoś inny. Posiadam dwa numery ISDN, a na jednym z nich 20 numerów MSN.
  • Poziom 16  
    kabelek wg poniższego opisu:
    złącze 9 pin łączyć z złącze 25 pin

1 ---------- 8
    2 ---------- 3
    3 ---------- 2
    4 ---------- 20
    5 ---------- 7
    6 ---------- 6
    7 ---------- 4
    8 ---------- 5
    9 ---------- 22

wystrugaj sobie taki kabelek
    PZDR
  • Poziom 24  
    Aby w dzwonic się przez ISDN trzeba jeden DDI zarezerwowac dla modemu wbudowanego w centralę - dla dostepu z zewnętrz.
    Numer ten mozna przypisac z aparatu cyfrowego podpietego do pierwszego portu .
    niestety nie pamiętam kodu wywołania funkcji ale mozna troche sie pobawic i przewinać menu (chyba ustawienia systemowe)
    A jezeli juz będziesz miał kabelek to ustaw sobie ten numerek zawsze może się przydać do zdlanej administracji
    Transmisja-połaczenie zwrotne i modem zintegrowany tu wpisujesz numer wewnetrzny oraz numer telefoniczny w postaci DDI
  • Poziom 10  
    ttoip napisał:
    kabelek wg poniższego opisu:
    złącze 9 pin łączyć z złącze 25 pin

1 ---------- 8
    2 ---------- 3
    3 ---------- 2
    4 ---------- 20
    5 ---------- 7
    6 ---------- 6
    7 ---------- 4
    8 ---------- 5
    9 ---------- 22

wystrugaj sobie taki kabelek
    PZDR

Zrobiłem ten kabelek, i przy próbie połączenie wychodzi:
    Status: kontroluje moduły
    Błąd: PBX jest wyłączona

Przy kabelku wg schematu(który znalazłem w sieci tez podobno do tej centralki):
    Program do Hipatch 3350/3550
    zawiesza sie przy sprawdzaniu użytkownika i hasła i upływa czas połączenia.

Dodano po 6 [minuty]:

bulba1 napisał:
    Aby w dzwonic się przez ISDN trzeba jeden DDI zarezerwowac dla modemu wbudowanego w centralę - dla dostepu z zewnętrz.
    Numer ten mozna przypisac z aparatu cyfrowego podpietego do pierwszego portu .
    niestety nie pamiętam kodu wywołania funkcji ale mozna troche sie pobawic i przewinać menu (chyba ustawienia systemowe)
    A jezeli juz będziesz miał kabelek to ustaw sobie ten numerek zawsze może się przydać do zdlanej administracji
    Transmisja-połaczenie zwrotne i modem zintegrowany tu wpisujesz numer wewnetrzny oraz numer telefoniczny w postaci DDI

A jak mam połączyć modem komputerowy z centralką, żeby w dzwonić się przez ISDN? Do portu cyfrowego, portu na numery miejskie, do portu w modemie ISDN?
  • Poziom 24  
    W programie i w centrali musi byc taka sama predkośc portu inaczej nie da rady
    ustaw program na 4800 bo tak z tego co pamietam ma domyslnie centrala i próbuj w górę do 19200
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Przy zmienionym hasle będzie komunikat inny niż centrala wyłaczona
  • Poziom 10  
    bulba1 napisał:
    W programie i w centrali musi byc taka sama predkośc portu inaczej nie da rady
    ustaw program na 4800 bo tak z tego co pamietam ma domyslnie centrala i próbuj w górę do 19200

Program ustawiałem poprzez opcje->ustawienia programu->komunikacja od 9600 do 57600 (wszystkie możliwe opcje). Za każdym razem wyszło:
    Status: kontroluje moduły
    Błąd: PBX jest wyłączona

Dodano po 40 [sekundy]:

JarekOr napisał:
    O ile mnie pamięć nie myli, to przed połączeniem z centralą trzeba podać użytkownika i hasło. Może jest hasło zmienione i dla tego nie łączy po RS.

Z tego co mi wiadomo żadne hasła w centrali nie były zmieniane.
  • Poziom 37  
    Sprawdź z aparatu systemowego z wyświetlaczem podłączonego do pierwszego portu cyfrowego czy po wpisaniu *95 kodu dostępu (2x) pojawi się menu.

ps

drugi schemat rozszycia kabla jest prawidłowy (szybkość transmisji standard 9600).
    Podaj rok produkcji centrali.
  • Poziom 11  
    Jaka to jest centrala: typ i wersja softu. Niektóre wersje softu wywalały taki komunikat gdy podało się niewłaściwe hasło. Jeśli możesz wejść do menu z telefonu systemowego podpiętego do pierwszego portu na płycie głównej (33xx, 35xx) to sprawdź czy masz dostęp do niej po rs menu-dostęp zdalny-inny dostęp czy coś w tym stylu. Natomiast jeśli nie możesz dostać się do menu serwisowego to twoje hasło "wygasło" ;-) i pomóc może jedynie HARD reset i oprogramowanie od nowa centrali....
    Standardowa prędkość na porcie to 9600. Stosuję się jeszcze 19200... Nie spotykałem się z innymi ustawieniami przy HiPathach 33xx i 35xx.
    Spróbuj nr. 879 na modem ISDN wewnętrzny, gdy numery w centrali są 3 cyfrowe....
  • Poziom 10  
    Jack14 napisał:
    Sprawdź z aparatu systemowego z wyświetlaczem podłączonego do pierwszego portu cyfrowego czy po wpisaniu *95 kodu dostępu (2x) pojawi się menu.

ps

drugi schemat rozszycia kabla jest prawidłowy (szybkość transmisji standard 9600).
    Podaj rok produkcji centrali.

Za pomocą aparatu systemowego jestem w stanie połączyć sie z centralą. Ale chce ją zaprogramować HiPathem 3000 Manager .
    Gdzie mogę znaleźć rok produkcji centrali??

Dodano po 6 [minuty]:

Kamel81 napisał:
    Jaka to jest centrala: typ i wersja softu. Niektóre wersje softu wywalały taki komunikat gdy podało się niewłaściwe hasło. Jeśli możesz wejść do menu z telefonu systemowego podpiętego do pierwszego portu na płycie głównej (33xx, 35xx) to sprawdź czy masz dostęp do niej po rs menu-dostęp zdalny-inny dostęp czy coś w tym stylu. Natomiast jeśli nie możesz dostać się do menu serwisowego to twoje hasło "wygasło" ;-) i pomóc może jedynie HARD reset i oprogramowanie od nowa centrali....
    Standardowa prędkość na porcie to 9600. Stosuję się jeszcze 19200... Nie spotykałem się z innymi ustawieniami przy HiPathach 33xx i 35xx.
    Spróbuj nr. 879 na modem ISDN wewnętrzny, gdy numery w centrali są 3 cyfrowe....

To jest centrala: Siemens H150E OfficePoint.
    Sprawdziłem z telefonu systemowego(login i hasło to 31994): dostęp zdalny jest ustawiony na logon bez kodu.
    Numery w centrali są 2 cyfrowe (od 50 do 69). I tu mam pytanie. Gdzie mam w centrali wpiąć kabel z modemu ISDN?
  • Poziom 37  
    Pisząc rok produkcji chodziło mi tylko o to czy jest to stara centrala czy nowsza (w starych był inny sposób logowania) ale jeśli z aparatu możesz się normalnie zalogować to należy za jego pomocą sprawdzić w ustawieniach portu V.24 szybkość transmisji (powinna być 9600).
    Z tym połączeniem po ISDN wewnętrznym to nie jest tak do końca dobry pomysł z dwóch powodów: i tak musisz zaprogramować port w centrali jako szyna S0, zamienić Rx z Tx z centrali na łączu ISDN.
    Lepszym pomysłem jest spróbować połączyć się z centralą za pomocą modemu ISDN-owego podłączonego np.: z domu (warunek musi być ustawiony numer zdalnego nadzoru w centrali).

ps

spróbuj (jeśli już sprawdziłeś szybkość transmisji i jest 9600) wyłączyć na chwilę centralkę i ponownie włączyć (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jack14 napisał:
    jeśli z aparatu możesz się normalnie zalogować to należy za jego pomocą sprawdzić w ustawieniach portu V.24 szybkość transmisji (powinna być 9600).

Faktycznie była zła szybkość portu. Tylko nie rozumie dlaczego nie łączyło, jak zmieniałem w programie:(
    Ale ważne że działa:):)

A teraz mam pytanie z trochę innej beczki. Potrzebuje telefon SIMENS Optiset E Standard i kartę 4 SLA!
    Jak Ktoś to posiada na sprzedaż, to proszę o informacje:)
  • Poziom 37  
    Najszybciej znajdziesz na allegro.
  • Poziom 10  
    Jeszcze ja o coś zapytam . Łaczę się z domu poprzez modem ISDN ( zainstalowana karta na płycie kompa ) i jest ok . Kupiłem niedawno modem zewnętrzny na USB Draytek mini vigor 128 i niestety jest taka sytuacja że łaczę się z centralą ale po chwili mam komunikat PABX wyłączona. A przecież robię to na tym samym kompie i programie i tymi smymi hasłami . Wygląda jakby nie chciały się dogadać . Czy ktoś coś wie ?