logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Windows 11 – czarny ekran, brak paska zadań i pulpitu, Explorer.exe nie uruchamia się

ZUKSPZOO 06 Sie 2025 08:31 402 4
REKLAMA
  • #1 21627141
    ZUKSPZOO
    Poziom 5  
    Posty: 6
    Cześć, proszę o pomoc w takiej sytuacji: brak paska zadań i pulpitu, czarny ekran w Windows 11 — Explorer.exe nie startuje.
    Miałem ostatnio 3 blue-screeny, po tym ostatnim system już się nie podniósł prawidłowo.
    Spróbowałem rozwiązania opisanego w tym wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3998441.html (takie same objawy), po kilku próbach udało się przejść oba narzędzia do 100%, ale nie pomogło. Chkdsk na starcie systemu nie pokazuje błędów.
    Załączam logi FRSK i Crystal.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    AI: Podaj proszę pełną specyfikację swojego komputera (procesor, ilość RAM, dysk, karta graficzna, płyta główna itp.).
    XPS 15 9570, Intel Core i7 8750H, Memory Type DDR4 Memory Size 32 GB, dysk ADATA LEGEND 710 1 TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
    AI: Jakie dokładnie narzędzia i kroki naprawcze już wykonałeś oprócz chkdsk i tych opisanych w podlinkowanym wątku? Próbowałeś np. sfc /scannow, DISM, trybu awaryjnego lub przywracania systemu?
    Próbowałem sfc /scannow i trybu awaryjnego; nie mam punktu przywracania.
    Załączniki:
    • FRST.txt (90.3 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Addition.txt (55.45 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • CrystalDiskInfo_20250806081410.txt (5.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Windows 11 – czarny ekran, brak paska zadań i pulpitu, Explorer.exe nie uruchamia się CrystalDiskInfo_20250806081423.png (714.3 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21627303
    michalpajac1234
    Poziom 17  
    Posty: 200
    Pomógł: 24
    Ocena: 34
    Zainstaluję Windows 11 23H2
    Odinstaluj 24H2
    Zaktualizuj 25H1
  • REKLAMA
  • #3 21627454
    ZUKSPZOO
    Poziom 5  
    Posty: 6
    >>21627303 Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Mam gdzieś znaleźć 23H2, zainstalować i będę miał wtedy dwa systemy? Wybieram (jak?) ten 23H2 i z jego poziomu odinstalowuję 24H2 (jak to zrobić?) i aktualizuję 23H2 do 25H1 (to już chyba ogarnę), tak?
    W trybie awaryjnym mam – przynajmniej teoretycznie – opcję ponownej instalacji systemu z zachowaniem moich plików – czy to da ten sam efekt?
    (Nie robiłem tego, bo nie chciałem ryzykować i tracić niemal wszystkich ustawień)
  • REKLAMA
  • #4 21627579
    michalpajac1234
    Poziom 17  
    Posty: 200
    Pomógł: 24
    Ocena: 34
    google
    bing
    duckduckgo
    Zainstalować na czysto można oba, do wyboru wersja jedna z trzech.
  • #5 21627612
    ZUKSPZOO
    Poziom 5  
    Posty: 6
    @michalpajac1234 - dzięki

    Jeśli ktoś miałby inny pomysł lub jest mniej oszczędny w słowach, będę wdzięczny za podzielenie się.
REKLAMA