Mam laptop Fujitsu H780 z Win 11 i wbudowanym modemem LTE Sierra Wireless EM7455, wersja sterownika 10.0.26100.4484. Służy mi on jako główne połączenie sieciowe.
Od czasu do czasu, w losowych momentach komputer jakby gubi połączenie z modemem.
A następnie albo wznawia połączenie i łączy ponownie jak gdyby nigdy nic, albo przechodzi do trwającej około 1 min konfiguracji urządzenia sieciowego, w czasie której nie mogę korzystać z Internetu, chyba że podłączę sobie modem zewnętrzny.
Nie dzieje się to cały czas - raz na kilka dni, czasem raz na kilka godzin. Nie udało mi się wykryć, w jakich dokładnie momentach się to dzieje (najczęściej zauważam to, gdy oglądam coś na YT albo gram w grę sieciową, ale po prostu wtedy to rozłączanie mi przeszkadza, może rozłączać częściej). W podglądzie zdarzeń występował w takich momentach błąd "kart inteligentnych", ale powyłączałam związane z nim usługi i w podglądzie zdarzeń już czerwonych błędów nie ma, a modem nadal potrafi się losowo odłączyć.
Komputer nie ma włączonej opcji oszczędzania energii poprzez wyłączanie tego modemu. Powyłączałam też rozmaite opcje zasilania, które mogłyby mieć na to wpływ. Bezskutecznie.
Nie mogę zainstalować sterowników producenta, bo są starsze niż te zainstalowane przez Windows, a gdy próbowałam je odinstalować i zainstalować sterowniki producenta na czysto, system Windows zaczął automatyczną konfigurację modemu, zanim zdążyłam kliknąć plik ze sterownikami.
AI: Z jakiej sieci komórkowej (operatora) korzystasz na tym modemie?
T-Mobile
AI: Czy sprawdzałaś siłę sygnału LTE i jakość połączenia (np. przez NetMonster, Field Test lub inne narzędzia)? Jeśli tak, to jakie są wyniki?
Nie sprawdzałam siły połączenia, ale modem pokazuje na moim biurku stabilne 3-4 kreski zarówno przed rozłączeniem, jak i sekundę po ponownym połączeniu, więc raczej nie o siłę sygnału tu chodzi. Typowy wynik speedtestu: https://www.speedtest.pl/wynik/449791127 Ping 16 ms!
Od czasu do czasu, w losowych momentach komputer jakby gubi połączenie z modemem.
A następnie albo wznawia połączenie i łączy ponownie jak gdyby nigdy nic, albo przechodzi do trwającej około 1 min konfiguracji urządzenia sieciowego, w czasie której nie mogę korzystać z Internetu, chyba że podłączę sobie modem zewnętrzny.
Nie dzieje się to cały czas - raz na kilka dni, czasem raz na kilka godzin. Nie udało mi się wykryć, w jakich dokładnie momentach się to dzieje (najczęściej zauważam to, gdy oglądam coś na YT albo gram w grę sieciową, ale po prostu wtedy to rozłączanie mi przeszkadza, może rozłączać częściej). W podglądzie zdarzeń występował w takich momentach błąd "kart inteligentnych", ale powyłączałam związane z nim usługi i w podglądzie zdarzeń już czerwonych błędów nie ma, a modem nadal potrafi się losowo odłączyć.
Komputer nie ma włączonej opcji oszczędzania energii poprzez wyłączanie tego modemu. Powyłączałam też rozmaite opcje zasilania, które mogłyby mieć na to wpływ. Bezskutecznie.
Nie mogę zainstalować sterowników producenta, bo są starsze niż te zainstalowane przez Windows, a gdy próbowałam je odinstalować i zainstalować sterowniki producenta na czysto, system Windows zaczął automatyczną konfigurację modemu, zanim zdążyłam kliknąć plik ze sterownikami.
AI: Z jakiej sieci komórkowej (operatora) korzystasz na tym modemie?
T-Mobile
AI: Czy sprawdzałaś siłę sygnału LTE i jakość połączenia (np. przez NetMonster, Field Test lub inne narzędzia)? Jeśli tak, to jakie są wyniki?
Nie sprawdzałam siły połączenia, ale modem pokazuje na moim biurku stabilne 3-4 kreski zarówno przed rozłączeniem, jak i sekundę po ponownym połączeniu, więc raczej nie o siłę sygnału tu chodzi. Typowy wynik speedtestu: https://www.speedtest.pl/wynik/449791127 Ping 16 ms!