logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Passat B5 FL 2001 – dziura w dolnym wahaczu od sworznia, czy można jeździć?

Landoo77 18 Sie 2025 09:38 279 4
REKLAMA
  • #1 21637681
    Landoo77
    Poziom 5  
    Posty: 27
    Witam, po jakimś czasie, zaczęło skrzypieć z prawej strony strony w kole Passat B5 FL 2001 rok. Po pewnym czasie, skrzypienie ustało. Wjechałem na kanał, sprawdzić co się dzieje. Sworzeń wywalił dziurę w wahaczu od góry (dolny wahacz zawieszeni). Moje pytanie, czy mogę tak jeździć awaryjnie bo mechanika, mam dopiero na 10 września? Cała masa dociska, teraz strzela, po pewnym czasie, jak parkuję lub skręcam kołami. Wiem, że trzeba wymienić jak najszybciej, ale nie potrzebuję takich odpowiedzi.
    Uszkodzony dolny wahacz z widocznym wyłamaniem przy sworzniu w zawieszeniu Passata B5
  • REKLAMA
  • #2 21637718
    viayner
    Poziom 43  
    Posty: 10627
    Pomógł: 1563
    Ocena: 2047
    Witam,
    bez urazy, ale ile jeździłeś z tym "skrzypieniem" i w jaki sposób do tego doszło?
    Jazda z czymś takim to nie tylko proszenie się o kłopot, ale stwarzanie zagrożenia innym, nie wiadomo kiedy to się np. wypnie, a wtedy nie masz kontroli.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 21637768
    Landoo77
    Poziom 5  
    Posty: 27
    >>21637718 Myślałem, że to jakaś guma skrzypi. Nie mam pojęcia, jak może się wypiąć, skoro tam trzyma śruba, która trzyma.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21637784
    carrot
    Moderator Samochody
    Posty: 8442
    Pomógł: 1311
    Ocena: 3577
    Sworzeń może wypaść w każdej chwili, albo pęknie wahacz i koło się położy, ABSOLUTNIE NIE możesz jechać gdziekolwiek !
  • #5 21638116
    Landoo77
    Poziom 5  
    Posty: 27
    Już wszystko wiadomo: nie można się wychylać w trasę tym autem.
REKLAMA