logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Proszę o pomoc w doborze głośników do kolumn 300-400W

virus89 19 Gru 2005 12:17 1160 7
REKLAMA
  • #1 2097349
    virus89
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Zamierzam zbudowac kolumny trójdrożne za około 1500zł sztuka na głosnikach 15", 8", i 1" o mocy około 300/400 Wat. Mam kłopot z doborem głśników nie wiem czy wybrac eminenca czy inne prosze o rade i propozycje doboru
  • REKLAMA
  • #2 2097564
    diyManiek
    Poziom 29  
    Posty: 1235
    Pomógł: 130
    Ocena: 65
    Ja Ci proponuje zrobic tak:
    15`` STX w wersji 4ohm bo nie ma sensu przeplacac na eminence majac tylko o 1dB wiecej na basie...
    Srodek dac Beyme 8AGN/T ciety 12dB/oct przy ok. 600Hz
    na górke dac tweeter Tonsila GDWT12/150 ten najmocniejszy.
    Zastanawiam sie jeszcze nad ta 8`` poniewaz jezeli wpakuje sie w ta paczke 300W sinus, moze niewydolac srodek... ewentualnie cos mocniejszego, ale trzeba wziasc skutecznosc pod uwage min. 96dB/W. Najlepszym wyjsciem bylby srodek o mocy ok. 100W.
  • REKLAMA
  • #3 2097664
    igod
    Poziom 24  
    Posty: 783
    Pomógł: 18
    Ocena: 16
    diyManiek - daj spokój. Za te pieniądze można kupić coś lepszego niż STX.

    virus - dlaczego nie dasz głośnika 18' na doł?

    Czy to musi być Eminence?

    Moja propozycja jest taka:
    dół: B&C 18 PS100
    środek: B&C 8 PE21
    góra: B&C DE250

    Calość będzie miała 700W, podział 600Hz, 4kHz

    Wszystko kupisz w stanach w jednym sklepie i dostaniesz do domu UPS'em. Zmieścisz się w 1,5k
  • REKLAMA
  • #4 2097852
    diyManiek
    Poziom 29  
    Posty: 1235
    Pomógł: 130
    Ocena: 65
    Sorki nie zauwazylem za 1,5kola na jedna paczke no wtedy sytuacja wyglada juz zawodowo :) popieram kolege igod`a uderz w B&C rewelacyjne glosniczki.
    Tak samo lepszy jest pomysl w ukladzie 3way majac 18`` na basie niz 15``nizsze zejscie, wieksza powierzchnia czynna membrany.
    Z eminence podoba mi sie Sigma PRO lecz ma 500W... B&C wydaje sie najlepszym wyjsciem.
  • #5 2098109
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 2098386
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    No a jaj sprawa wygląda cenowo , na pewno Eminenc najtańszy potem Celestion, Beyma B&C i 18sound...
    A uzywa ktoś tonsili estradowych?
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 2099499
    toadi
    Poziom 36  
    Posty: 2846
    Pomógł: 315
    Ocena: 62
    Ja urzywalem estradowych tonsili konkretnie GD30/150 rewelacja do nadstawki ale za drogie jednak mialem okazyjnie zdobyte 2 szt jakis czas temu . Niestety mimo przywoitej jakosci tych estradowych tonsili solidnej budowy itp strasza cena kolumny ich juz nie ale nie slyszalem zadnych z tych nowszy co sa na protonsil
  • #8 2099945
    jehowy
    Poziom 19  
    Posty: 362
    Pomógł: 18
    Ocena: 11
    A co czego będziesz używał tych paczek? Wesela, plenery, jakieś występy w domu kultury? Skoro masz tyle kasy to może paczka dwudrożna? W konfiguracji dobra 15 i driver 2 cale?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru głośników do trójdrożnych kolumn o mocy 300-400W i budżecie około 1500 zł za sztukę, z wykorzystaniem przetworników 15", 8" i 1". Propozycje obejmują użycie głośników 15" STX 4Ω jako niskotonowych, Beyma 8AGN/T jako średniotonowych z filtrem 12dB/oct przy 600Hz oraz tweeter Tonsila GDWT12/150 jako wysokotonowego. Wskazano jednak, że STX może być gorszym wyborem niż Eminence, który oferuje około 1dB więcej na basie, ale jest droższy. Alternatywnie rekomendowane są głośniki B&C: 18 PS100 na bas, 8 PE21 na średnioton i DE250 na wysokoton, co pozwala na moc 700W i lepsze parametry, a także możliwość zakupu w USA. Zwrócono uwagę, że 18" na basie zapewnia lepsze zejście i większą powierzchnię membrany niż 15". Wspomniano także o modelu Eminence Sigma PRO o mocy 500W. Pojawiła się sugestia rozważenia marki 18sound, choć jest ona mniej omawiana na forum. Porównano ceny: Eminence jako najtańszy, następnie Celestion, Beyma, B&C i 18sound. Wspomniano o użyciu estradowych głośników Tonsila GD30/150, które cechują się solidną konstrukcją, ale są drogie. Na koniec zasugerowano rozważenie konfiguracji dwudrożnej z głośnikiem 15" i driverem 2" w zależności od zastosowania kolumn (wesela, plenery, dom kultury).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA