Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam system alarmowy DSC, model PC 5020, i chciałbym go trochę ulepszyć.
Dokupiłem ostatnio nadajnik Genevo ATX LTE4, kabel do programowania, antenę.
Podłączyłem zasilanie nadajnika i linię telefoniczną (z centralki do ATX).
Teraz chciałbym, aby nadajnik w postaci SMS informował mnie głównie o alarmach i uzbrojeniach poprzez symulację linii telefonicznej.
Chciałbym was prosić o pomoc w konfiguracji centrali oraz nadajnika.
Aktualnie w centrali:
[301] - czyli 1. numer do stacji — i tu właśnie nie wiem, co wpisać
[310] - numer identyfikacyjny systemu — 1234
[311] - numer identyfikacyjny podsystemu (mam tylko jeden) — 1234
[350] - wybór formatów komunikacji — 03 Contact ID
[351] - ON (bo chcę otrzymywać info o alarmach)
[367] - ON (bo chcę otrzymywać info o włączeniach i wyłączeniach)
[380] - 1 ON czyli komunikacja włączona
[380] - 3 OFF (i tutaj nie wiem, czy dać impulsowe czy DTMF)
[381] - 7 OFF — czyli centrala wysyła automatyczne kody Contact ID
Aktualnie w nadajniku:
zdj.
Stacja podstawowa:
Identyfikator - taki sam jak ustawiałem w centrali
Format - 'Contact ID SMS' - bo w centrali Contact ID (a może tutaj trzeba dać 'Contact ID tel.'?)
Numer telefonu - wpisany mój
Zdarzenia - alarmy włamaniowe i włączenia i wyłączenia
Moje pomysły, co jest źle:
1. Numer do stacji monitoringu - tutaj kompletnie nie wiem, co wpisać
2. Czy muszę 'ręcznie' wpisywać kody raportujące do poszczególnych zdarzeń? Jeżeli tak, to co wpisać, czy jakieś cyfry lub litery?
3. Czy centrala automatycznie nie wygeneruje kodów raportujących według wzorca? Opcja [381] 7 - OFF
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
AI: Czy po obecnej konfiguracji centrala i nadajnik poprawnie się komunikują – tzn. czy otrzymujesz jakiekolwiek powiadomienia SMS, czy pojawiają się jakieś błędy lub komunikaty o braku połączenia?
Nie otrzymuję
AI: Czy korzystasz z jakiejś instrukcji (np. producenta Genevo lub DSC) przy próbach konfiguracji numeru stacji monitoringu i kodów raportujących? Jeśli tak, to jakie ustawienia już testowałeś?
Korzystam z instrukcji do nadajnika Genevo i mam instrukcję do centrali DSC. Dodam, że centralę sam sobie zaprogramowałem i wszystko działa w porządku od długiego czasu
Posiadam system alarmowy DSC, model PC 5020, i chciałbym go trochę ulepszyć.
Dokupiłem ostatnio nadajnik Genevo ATX LTE4, kabel do programowania, antenę.
Podłączyłem zasilanie nadajnika i linię telefoniczną (z centralki do ATX).
Teraz chciałbym, aby nadajnik w postaci SMS informował mnie głównie o alarmach i uzbrojeniach poprzez symulację linii telefonicznej.
Chciałbym was prosić o pomoc w konfiguracji centrali oraz nadajnika.
Aktualnie w centrali:
[301] - czyli 1. numer do stacji — i tu właśnie nie wiem, co wpisać
[310] - numer identyfikacyjny systemu — 1234
[311] - numer identyfikacyjny podsystemu (mam tylko jeden) — 1234
[350] - wybór formatów komunikacji — 03 Contact ID
[351] - ON (bo chcę otrzymywać info o alarmach)
[367] - ON (bo chcę otrzymywać info o włączeniach i wyłączeniach)
[380] - 1 ON czyli komunikacja włączona
[380] - 3 OFF (i tutaj nie wiem, czy dać impulsowe czy DTMF)
[381] - 7 OFF — czyli centrala wysyła automatyczne kody Contact ID
Aktualnie w nadajniku:
zdj.
Stacja podstawowa:
Identyfikator - taki sam jak ustawiałem w centrali
Format - 'Contact ID SMS' - bo w centrali Contact ID (a może tutaj trzeba dać 'Contact ID tel.'?)
Numer telefonu - wpisany mój
Zdarzenia - alarmy włamaniowe i włączenia i wyłączenia
Moje pomysły, co jest źle:
1. Numer do stacji monitoringu - tutaj kompletnie nie wiem, co wpisać
2. Czy muszę 'ręcznie' wpisywać kody raportujące do poszczególnych zdarzeń? Jeżeli tak, to co wpisać, czy jakieś cyfry lub litery?
3. Czy centrala automatycznie nie wygeneruje kodów raportujących według wzorca? Opcja [381] 7 - OFF
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
AI: Czy po obecnej konfiguracji centrala i nadajnik poprawnie się komunikują – tzn. czy otrzymujesz jakiekolwiek powiadomienia SMS, czy pojawiają się jakieś błędy lub komunikaty o braku połączenia?
Nie otrzymuję
AI: Czy korzystasz z jakiejś instrukcji (np. producenta Genevo lub DSC) przy próbach konfiguracji numeru stacji monitoringu i kodów raportujących? Jeśli tak, to jakie ustawienia już testowałeś?
Korzystam z instrukcji do nadajnika Genevo i mam instrukcję do centrali DSC. Dodam, że centralę sam sobie zaprogramowałem i wszystko działa w porządku od długiego czasu