logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

DSC PC5020 + Genevo ATX LTE4 – konfiguracja SMS o alarmach i uzbrojeniach, sym. linii tel.

alex1001111 21 Sie 2025 20:45 192 1
  • #1 21640946
    alex1001111
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam wszystkich forumowiczów.

    Posiadam system alarmowy DSC, model PC 5020, i chciałbym go trochę ulepszyć.
    Dokupiłem ostatnio nadajnik Genevo ATX LTE4, kabel do programowania, antenę.

    Podłączyłem zasilanie nadajnika i linię telefoniczną (z centralki do ATX).

    Teraz chciałbym, aby nadajnik w postaci SMS informował mnie głównie o alarmach i uzbrojeniach poprzez symulację linii telefonicznej.

    Chciałbym was prosić o pomoc w konfiguracji centrali oraz nadajnika.
    Aktualnie w centrali:
    [301] - czyli 1. numer do stacji — i tu właśnie nie wiem, co wpisać
    [310] - numer identyfikacyjny systemu — 1234
    [311] - numer identyfikacyjny podsystemu (mam tylko jeden) — 1234
    [350] - wybór formatów komunikacji — 03 Contact ID
    [351] - ON (bo chcę otrzymywać info o alarmach)
    [367] - ON (bo chcę otrzymywać info o włączeniach i wyłączeniach)
    [380] - 1 ON czyli komunikacja włączona
    [380] - 3 OFF (i tutaj nie wiem, czy dać impulsowe czy DTMF)
    [381] - 7 OFF — czyli centrala wysyła automatyczne kody Contact ID

    Aktualnie w nadajniku:
    zdj.
    Ekran konfiguracji nadajnika Genevo ATX LTE4 z ustawieniami stacji i zdarzeń
    Stacja podstawowa:
    Identyfikator - taki sam jak ustawiałem w centrali
    Format - 'Contact ID SMS' - bo w centrali Contact ID (a może tutaj trzeba dać 'Contact ID tel.'?)
    Numer telefonu - wpisany mój
    Zdarzenia - alarmy włamaniowe i włączenia i wyłączenia

    Moje pomysły, co jest źle:
    1. Numer do stacji monitoringu - tutaj kompletnie nie wiem, co wpisać
    2. Czy muszę 'ręcznie' wpisywać kody raportujące do poszczególnych zdarzeń? Jeżeli tak, to co wpisać, czy jakieś cyfry lub litery?
    3. Czy centrala automatycznie nie wygeneruje kodów raportujących według wzorca? Opcja [381] 7 - OFF

    Proszę o pomoc i pozdrawiam.

    AI: Czy po obecnej konfiguracji centrala i nadajnik poprawnie się komunikują – tzn. czy otrzymujesz jakiekolwiek powiadomienia SMS, czy pojawiają się jakieś błędy lub komunikaty o braku połączenia?
    Nie otrzymuję
    AI: Czy korzystasz z jakiejś instrukcji (np. producenta Genevo lub DSC) przy próbach konfiguracji numeru stacji monitoringu i kodów raportujących? Jeśli tak, to jakie ustawienia już testowałeś?
    Korzystam z instrukcji do nadajnika Genevo i mam instrukcję do centrali DSC. Dodam, że centralę sam sobie zaprogramowałem i wszystko działa w porządku od długiego czasu
  • #2 21641936
    niebieskipolo
    Poziom 26  
    Posty: 701
    Pomógł: 105
    Ocena: 129
    alex1001111 napisał:
    [301] - czyli 1. numer do stacji — i tu właśnie nie wiem, co wpisać

    Prawdopodobnie te dziewięć jedynek. Zmień na krótszy, po co męczyć dialer:)
    alex1001111 napisał:
    [380] - 3 OFF (i tutaj nie wiem, czy dać impulsowe czy DTMF)

    DTMF
REKLAMA